fbpx

Otsing

Ars Fennica auhinnanäitus 01.03.2009 – 26.04.2009

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
 • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
  28 €
 • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
  9 €
 • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
  20 €
Näitus

Ars Fennica auhinnanäitus

Asukoht: 5. korrus, kaasaegse kunsti galerii

Soome Vabariigi president Tarja Halonen andis 28. veebruaril Kumu kunstimuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial üle 2008. aasta Ars Fennica kunstiauhinna, mille pälvis Eesti foto- ja videokunstnik Mark Raidpere.

Kandidaadid:

 • Maria Duncker (s 1963 Helsingis, elab ja töötab Helsingis)
 • Tea Mäkipää (s 1973 Lahtis, elab ja töötab Weimaris)
 • Katrīna Neiburga (s 1978 Riias, elab ja töötab Riias)
 • Mark Raidpere (s 1975 Tallinnas, elab ja töötab Tallinnas)
 • Seppo Renvall (s 1963 Helsingis, elab ja töötab Helsingis)

Auhinna kandidaate tutvustab mahukas koondkataloog.

Ars Fennica on Soome kunstiauhind, mida annab alates 1991. aastast välja Henna ja Pertti Niemistö kunsti sihtasutus eesmärgiga edendada Soome kujutavat kunsti ning luua rahvusvahelisi kontakte. Auhinnaga kaasneb 34 000 euro suurune rahaline preemia, kunstniku loomingut esitlev väljaanne ning rändnäitus. Preemia üleandmine toimub kahes osas: sihtasutuse auhinnakomisjon nimetab kandidaadid ning nende hulgast valib auhinnakomisjoni poolt kutsutud rahvusvaheline kunstiekspert laureaadi.

Ars Fennica auhinna saaja otsustamisel arvestatakse kunstniku loomingut ja saavutusi laiemalt. Auhinna võib pälvida nii tunnustatud kui ka noor ja alles esimest tähelepanu võitnud kunstnik. Enamasti on kandidaadid nimetatud Soome kunstnike hulgast, kuid neid on olnud ka teistest Põhjamaadest, Balti riikidest, Peterburist ja selle ümbrusest. 2008. aasta kandidaatide esimene ühisnäitus toimus 3. oktoobrist 16. novembrini 2008 Amos Andersoni kunstimuuseumis Helsingis ning nüüd on tööd väljas Kumu kunstimuuseumis Tallinnas.

2008. aasta Ars Fennica auhinna kandidaadid seadis üles auhinnakomisjon, mille liikmed olid tegevdirektor M.D. Leena Niemistö, Ph.D. Tuula Karjalainen, skulptor Matti Peltokangas ja maalikunstnik Henry Wuorila-Stenberg. Laureaadi valib sel aastal Hou Hanru, San Francisco kunstiinstituudis töötav Hiina päritolu kriitik ja kuraator.