fbpx

Otsing

Showcase: Autoportree 4 13.01.2017 – 09.02.2017

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Autoportree 4 (detail). Mikk-Artur Ostrov. Foto. Autori omand.
Näitus

Showcase: Autoportree 4

Asukoht: 2. korrus, Kumu aatrium

„Kunstilise mõtte korruptsioon, kaaperdamine ja ära kasutamine. Idee konflikt eneseteostusega. Enese suhe mõttega, mõtte suhe vajadusega.“

(Mikk-Artur Ostrov)

„Showcase“ on olnud kunstiprojekt, mis kasutab vitriinkasti, et viia kunst kunstikeskustest kaugemale. Mikk-Artur Ostrovi teos pöörab tähelepanu kunstilise idee korruptsioonile kunstniku eneseteostuse vajaduse kaudu.

Mikk-Artur Ostrov (1992) õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris stsenograafia erialal. Ta on varem lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstiõpetuse eriala. Ta töötab eri meediumides ning teda huvitab inimese ja ruumi suhe esteetilisel tasandil.

„Showcase“ on kaasaegse kunsti initsiatiiv, mille fookus on kaasaegse kunsti leviala laiendamine kohtadesse, kuhu see tavaliselt ei jõua. Ruutmeetrise vitriini kujul võimaldab see esitada kunsti nii kohaspetsiifilise kui ka eraldiseisvana. Praeguse Tallinna „Showcase’i“ juured ulatuvad Prahasse, kus kunstirühmitus PAS* projekti 1998. aastal käivitas. Aastatega on selle sõsarprojektid jõudnud erinevatesse Euroopa linnadesse: Brnosse, Stuttgarti, Grenoble’isse ja mujale.

*PAS – Produkce Aktivit Současnosti (Kaasaegsete Tegevuste Produktsioon)

Praegune „Showcase“ on Tallinna „Showcase’i“ teine väljalase, võttes teatepulga üle endistelt juhtidelt, Rundumi „Showcase’ilt“. Nüüdse „Showcase’i“ fookus on kunstil, mis tegeleb individuaalsuse, ruumi, isiksuse ja koha suhtega. Uuenenud „Showcase’i“ esimest hooaega iseloomustab ka suurenenud mobiilsus, sest paljud osalevad kunstnikud on otsustanud liikuva ekspositsiooni kasuks.

Kunstnik: Mikk-Artur Ostrov

Koordinaator: Triin Tulgiste