fbpx

Otsing

Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest 23.03.2012 – 12.08.2012

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
 • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
  28 €
 • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
  9 €
 • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
  20 €
Ivan Kramskoi. Vanamees karguga. Detail teosest. 1872. Eesti Kunstimuuseum
Näitus

Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest

Asukoht: 3. korrus, B-tiib

Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumites rahvusvaheline näitus “Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest”.

Projekt on esmakordne ulatuslik Eesti, Läti ja Leedu muuseumites leiduvate 19. sajandi teise poole ja 20. sajandi alguse vene kunstnike teoste ühine väljapanek. Kolme Balti riigi seitsmest muuseumist kokkutoodud maalid, skulptuurid ja tarbekunstiteosed annavad suurepärase ülevaate vene kunsti kuldajast ja tuntumate meistrite loomingust.

Näitus on jagatud kaheks osaks:

 • Kumu kunstimuuseumis on väljas 19. sajandi realistlik maal ja tolle aja ametlik kunst – akademism ja salongikunst. Esindatud on nii peredvižnikute suurnimed – Ivan Kramskoi, Ilja Repin, Ivan Šiškin, Vassili Perov, Aleksei Savrassov jt kui ka hilise realismi esindajad.
 • Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritakse “Hõbedase ajastu” kunsti, alustades vene impressionismist kuni 20. sajandi alguse avangardsete vormiotsinguteni. Eraldi teemadena on välja toodud rühmitusse Mir Iskusstva ja Ruutu Soldat kuulunud kunstnike looming ning teatri teema 20. sajandi vene kunstis. Mitmed suurepärased kunstnikud, nagu Boriss Kustodiev, Kuzma Petrov-Vodkin, Konstantin Korovin ja Mstislav Dobužinski on näitusel esindatud arvukate töödega.

Oma kollektsiooni pärlite ulatuslikum näitamine on Kadrioru kunstimuuseumi jaoks praegu eriti aktuaalne, sest alates 1. juulist 2012 sulgeb muuseum remonditööde tõttu pooleks aastaks külastajatele oma uksed. Muuseumihoonete kaasajastamine tõhusamate tehniliste lahendustega on päevakohane paljudes maades. Nii valmistub ka Läti Rahvuslik Kunstimuuseum oma peahoone kapitaalremondiks ja uute hoidlaruumide ambitsioonika projekti teostamiseks.

 

Kuraatorid: Tiina Abel, Aleksandra Murre
Graafiline kujundaja: Andres Tali
Näituse kujundaja: KAOS arhitektid

Toetajad:
Eesti Kultuurkapital, Läti Suursaatkond Eestis, Leedu Suursaatkond Eestis, Citadele Pank Eestis, Laima, Lux Express, SPI Distribution Estonia ja BLRT Grupp

Täname:
Läti Rahvuslik Kunstimuuseum, Leedu Kunstimuuseum, M. K. Čiurlionise nim Rahvuslik Kunstimuuseum, Leedu Teatri-, Muusika- ja Kinomuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Narva Muuseum.

 

Näitus “Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest” Kumu kunstimuuseumis 23.03.–12.08.2012 ja Kadrioru kunstimuuseumis 23.03.–24.06.2012!