fbpx

Otsing

Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas 07.08.2019 – 31.08.2019

Valga muuseumi galerii
Kollaaž: Felix Randel. Pühapäev. 1924. Eesti Kunstimuuseum / Carl Timoleon von Neff. Sophie de Keyshenni portree. 1854 Eesti Kunstimuuseum / Jüri Palm. Inimeste maa ja meri. 1984–1985. Eesti Kunstimuuseum
Näitus

Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas

Eesti Kunstimuuseum eksponeerib rändnäitusel väärtuslikke 17.–21. sajandi teoseid oma kogust. Väljapanek pakub kaasahaarava sissevaate kunstižanrite ja -motiivide arengusse ajas ja ruumis, luues dialooge eri ajastutest pärit kunstiteoste vahel ning kaasates näiteid portreekunsti, maastiku- ja olustikumaali alalt. Näitusel näeb kunstnike tõlgendusi argistest tegevustest ja perekondlike tavadega seonduvast, aga ka seda, kuidas kunstnikud kujutavad linnaruumi ja valgust. Valikutes seguneb klassika kaasajaga ja väliskunst Eesti kunstiga. Näitusel on eksponeeritud muuhulgas teosed Julius Kleveri, Eduard Wiiralti, Konrad Mägi, Jüri Palmi, Aleksander Vardi, Oskar Hoffmanni, Ludmilla Siimu, Kiwa, Marko Mäetamme jt loomingust. Näitus meenutab valgalastele ka kunagist kaaslinlast, Valgast pärit kunstnikku Felix Randelit.

Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluva rändnäitusega tutvustab muuseum oma kogusid Haapsalus (SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid) ja Valgas (Valga Muuseum). 5. juuli – 10. november 2019 on Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud Eesti Kunstimuuseumi 100. aastapäevale pühendatud rahvusvaheline näitus „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“.

Kuraator: Eha Komissarov
Koordinaator: Tiiu Parbus
Kujundaja: Neeme Külm
Näituse graafilise tunnuskujunduse kontseptsioon: Asko Künnap
Graafiline disain: Tuuli Aule