fbpx

Otsing

Avatud töötuba: Metsik savi 07.10.2023 | 14.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Dorodango tehnikas voolitud savipall. Foto: Kati Saarits, Hannah Segerkrantz
Töötuba

Avatud töötuba: Metsik savi

Seoses näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ lõppnoodiga toimub avatud töötuba „Metsik savi“ mida juhendavad kunstnik Kati Saarits ning ökodisainer Hannah Segerkrantz.

Töötoas “Metsik savi” on võimalik loodusliku materjaliga kohtuda ning sellest juhinduvalt intuitiivse käelise protsessi kaudu vabavorme luua. Viljandimaalt kaevatud Kesk-Devoni ajastu savi koosneb naturaalsest kiust ning savimaterjalist, mida saab visandlikult käsitleda nii eksperimentaalsena kui tehnilisena, järgides dorodango põhimõtet voolida savipalli võimalikult siledaks.

Kahe tunni vältel saab töötoast läbi astuda ning metsiku saviga vabas vormis eri tehnikaid ja lähenemisi katsetada.

Hannah Segerkrantz on disainer, kes tunneb huvi inimese ja tema ümbruse vahelise suhte vastu. Ta on spetsialiseerinud materjali- ja loovuurimusele, ühendades oma praktikas ökoloogia, antropoloogia ning käsitöö. Tema lähenemine uurimistööle on materjalist lähtuv, kohaspetsiifiline ja tundlik, pakkudes viise, kuidas ühendada inimene keskkonnaga, kus ta elab.

Kati Saaritsa loomingut iseloomustab tundlik materjalikäsitlus ja intuitiivsest käelisest protsessist juhinduv lähenemine skulpturaalsetele vormidele. Hiljuti on kunstnik tegelenud rohkem süvitsi tarbe- ja kujutava kunsti vahealadega, uurinud funktsionaalse eseme ja skulpturaalse vabavormi üleminekukohti ning põiminud oma töödesse tarbekunsti tehnika- ja materjalikesksust ning traditsioonilisi käsitöömeetodeid.