fbpx

Otsing

Darja Jefimova kuraatorituur näitusel „Konrad Mägi lähivaates“ 14.03.2024 | 17.30

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Konrad Mägi. Juuditar. 1915-1916. Eesti Kunstimuuseum. Foto: Darja Jefimova
Näitusetuur

Darja Jefimova kuraatorituur näitusel „Konrad Mägi lähivaates“

Ekskursioonil tutvustab projektiruumi kuraator Darja Jefimova väljapanekul eksponeeritud teoseid. Samuti avatakse Konrad Mägi loomingu tehniliste uuringute tulemusi ning räägitakse lähemalt näituse koostamise protsessist.

Näitus „Konrad Mägi lähivaates“ avab eesti kunstiklassiku Konrad Mägi (1878‒1925) loomingut tehniliste uuringute tulemustele toetudes. Nüüdisaegsed uuringud võimaldavad märgata kõike seda, mis jääb paljale silmale nähtamatuks, sealhulgas alusjoonised, ülemaalingud, kompositsioonis tehtud muudatused ja hilisemad värviparandused. Nii mõistame paremini iga üksiku kunstiteose ülesehitust, maalitehnikat ja materjale ning õpime tundma kunstniku käekirja.

Projektiruumi näitusel „Konrad Mägi lähivaates“ toimuvad kord kuus Darja Jefimova kuraatorituurid jaanuarist märtsini 2024.

Näitus on osa Kumu kunstimuuseumi 3. korruse püsinäitusest „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700‒1945“.

Darja Jefimova on Eesti Kunstimuuseumi maalikogu hoidja, kes kaitses tänavu Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas oma magistritöö „Mägi materjalid. Konrad Mägi maalide haprusest tehniliste uuringute valguses“, millel põhineb ka käesolev näitus. Magistritöö käigus dokumenteeriti ligikaudu kolmkümmend Konrad Mägi maali.