fbpx

Otsing

DocPoint Tallinn: Dokumentaalfilm „Kevadel” 04.02.2023 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
10 €
DocPoint Tallinn: Dokumentaalfilm „Kevadel”
Film

DocPoint Tallinn: Dokumentaalfilm „Kevadel”

Asukoht: Kumu auditoorium

„Kevadel” / Навесні / In Spring
Režissöör Mikhail Kaufman
Ukraina, 1929, 61 min

„Kevadel“ linastusel loovad elava muusika ukraina muusikud Roksana Smirnova klaveril ja Miša Kalinin kitarril.

Ukraina režissööri Mikhail Kaufmani peetakse üheks dokumentalistika suurmeistriks. Ta on Dziga Vertovi noorem vend ning oli ühe kõigi aegade parimaks kuulutatud dokumentaalfilmi „Mees filmikaameraga“ operaator.
Vennad hakkasid algul koos töötama ka filmi „Kevadel“ juures, ent erimeelsuste tõttu tegi selle lõpuks Kaufman üksi. Filmi peeti pikka aega kadunuks, ent 2005. aastal tuli see Amsterdamis arhiividest välja.

„Kevadel“ on tummfilm, mis näitab pärast talve õitsemas kevadist Kiievit, kus elanikud teevad kevadisi koristustöid, lapsed sõidavad jalgrattaga, kassid soojendavad end päikese käes ja inimesed kogunevad piknikule. See on värvikas ülevaade linnakodanike igapäevaelust ning visuaalne ood suurepärasele Kiievi linnale. Hilisematel aastakümnetel on linn märgatavalt muutnud ning „Kevadel“ annab võimaluse näha tõeliselt euroopalikku ja õitsvat 1929. aasta Kiievit.
Tänapäeva Kiiev ootab kevadet, mis saabuks võiduga. Et seda lähemale tuua, on filmi linastus heategevuslik ja kogu piletimüügi tulu läheb Ukraina filmitegijate organisatsioonile DocuDays.

„Kevadel” on ühtlasi kontsert-linastuste sari, mille on algatanud Norra Mirage Festival ja kuraator Martijn Te Pas. 2023. aastal toimuvad kontserdid koostöös mitmete Euroopa filmifestivalidega ja DocPointil on au olla selle ringkäiku alustajaks.

Filipp Kruusvall

Filmi õigused kuuluvad Oleksandr Dovženko Rahvuslikule Keskusele.

Korraldab: DocPoint Tallinn: https://docpoint.ee/programm/kevadel/

Linastust toetab KUMU kunstimuuseum.

 

Liitu uudiskirjaga