fbpx

Otsing

Drop-in-töötuba „Mängud tulevikuklotsidega“ 08.04.2023
14.00–16.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Ljubov Popova. Kompositsioon. 1916–1917. Mõstetskõi Arsenal
Kursus või töötuba
Töötuba

Drop-in-töötuba „Mängud tulevikuklotsidega“

Drop-in-töötuba „Mängud tulevikuklotsidega“. Töötuba on suunatud lastele ja peredele ning kutsub nii väikeseid kui ka suuri osalejaid läbi mängulise objektiloomise mõtlema, millised on meie tuleviku soovunelmad. Näitusel „Futuromarennia. Ukraina ja avangard

Sõjapõgenikele Ukraina kodakondsust tõendava dokumendi alusel muuseumisse sissepääs tasuta.

Juhendatud loovtegevuseks ammutatakse inspiratsiooni näitusest „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“, mille keskmes on futuristide loomingulised püüdlused, ebakindlus tuleviku osas (ehk marennia) ja tähelepanu sel protsessil. Juhendatud töötoas saab osaleja valmistada geomeetrilise klotsi, kuhu peidetakse futuristliku kujundusvõttega sõna/pilt oma tuleviku soovunelmast. Kõigi osalejate valmistatud klotsid paigutatakse ühisteosesse, kus klotside ümbertõstmisega, kokku- ja lahtiühendamisega saab moodustada uusi eriilmelisi variatsioone – tehes seda ikka nii, et tulevikuklotsidest ehitis püsiks kindlalt püsti! Ühisteose loomiseks on eri võimalusi. Luua saab oma miniobjekti ja paigutada selle kõigi teiste osalejate klotside sekka, võttes nii osa suure ühisteose loomisest, aga töötuppa võib tulla ka koos pere ja sõpradega, et luua oma väiksem tuleviku üle mõtisklev ühisobjekt.

Näitus „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“ on avastuslik sissevaade Ukraina avangardkunsti, mis pürgis ühiskonna moderniseerimise poole. Radikaalsed tulevikuunelmad leidsid ilmeka väljenduse maalis ja lavakujunduses, arhitektuuris, kirjanduses ja filmikunstis. Oleksandra Eksteri, David Burljuki ja Vassõl Jermõlovi teosed on pärit muuseumidest, mis jätkavad tööd ka sõja ajal, Venemaa pidevate rünnakute all. Näitus loob aluse nii lääne kui ka vene avangardi ajaloo kriitiliseks postkoloniaalseks ümberhindamiseks, tuues esile Ukraina kunstielu arvukad eripärad ja seosed 20. sajandi esimeste kümnendite rahvusvahelise arenguga.

Näituse kaaskorraldaja: Mõstetskõi Arsenal (Kiiev, Ukraina)