fbpx

Otsing

Drukmo Gyal Dakini kontsert 01.11.2023 | 20.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
10 €

20 € / 10 €

Drukmo Gyal Dakini
Kontsert

Drukmo Gyal Dakini kontsert

Lummav, kirgas ja imelise häälega Tiibeti laulik ja jogiini Drukmo Gyal Dakini annab koos Eesti muusikutega kontserdi Kadrioru kunstimuuseumis. Koos Drukmoga musitseerivad Joosep Kõrvits (tsello) ja Taavi Peterson (kitarr).

Sanskriti keeles tähendab man meelt ja tra kaitset. Mantrad on imeilusa kõlaga ja neil on harmoniseeriv mõju. Drukmo Gyal räägib mantratelaulude vahele, kuidas tänapäevases kiires ühiskonnas meelt kaitsta ehk siis säilitada meelerahu ja suhtuda positiivselt ümbritsevasse. Mantratel on oluline osa ka tiibeti meditsiinis, ravis kasutatakse helivibratsioonide tekitamiseks väestatud vormeleid – mantraid, alghelide silpe ning sõnu sanskriti ja tiibeti keeltest.

Drukmo Gyal sündis Kirde-Tiibetis, budistlikku keskkonda, kus ta õppis vanavanematelt iidseid Tiibeti mantraid laulma. Drukmo Gyal tuli Euroopasse 8 aastat tagasi, maailmakuulsa arsti – Dr Nida Chenagtsangi juhendamisel. Drukmo ja tema sõprade eesmärgiks täna on rajada Eestisse rahvusvaheline Tiibeti meditsiini kool ja tervenduskeskus.

Kontserdi pilet on 20 eurot, õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 10 eurot (koos vanemaga on kuni 12-aastastele lastele sissepääs tasuta). Pileteid on võimalik osta Piletilevi kaudu ja sularahas kohapeal. Kontserdi tulu kasutatakse heategevuslikel eesmärkidel Tiibeti kultuuri toetamiseks.

Kui Teil ei ole võimalik majanduslikel või tervislikel põhjustel piletit soetada aga soovite siiski kontserdist osa saada, siis palun võtke ühendust korraldajatega.

Lisainformatsioon:
Meelis Tammemägi

+372 53 908 107