fbpx

Otsing

Muinasjutud Mikkeli muuseumis. Eesti muinasjutt 15.11.2020 | 13.00

Mikkeli muuseum
Pilet
14 €

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 14 eurot (kuni kaks täiskasvanut ja pere alaealised lapsed)

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.

Foto: Yulia Bogacheva
Pereüritus

Muinasjutud Mikkeli muuseumis. Eesti muinasjutt

Johannes Mikkeli kollektsiooni kuuluvad mitmed eesti kunstnike loodud teosed, mis kujutavad eesti rahva lugusid ja kaunist loodust. Neid uurima asumegi! Vaatame lähemalt Kristjan Raua muinasjutulist söejoonistust „Talu rannal“ ja Ants Laikmaa pastellmaali „Marie Underi portree“. Eesti vanarahva jutu kaudu reisime justkui ajas tagasi, et saada esivanematelt õpetussõnu ja teadmisi üleloomulikest tegelastest, keda vanasti talus võis kohata. Loovtööna teeme igaüks ühe lõbusa söejoonistuse, proovime erinevaid tehnikaid ja avastame kontrastide maailma.

Iga kuu ühel pühapäeval kell 13.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9aastaseid lapsi muinasjuttu kuulama ja meisterdama. „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“ sobib kogu perele, sest vanad muinaslood aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi …

Muuseum jätab õiguse teemasid vajadusel muuta.

Perehommik kestab kuni 90 min.