JÄÄB ÄRA! Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriõhtu 17.12.2020 | 17.00

Kontsert
Publikuprogramm

JÄÄB ÄRA! Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriõhtu

Juba üle 20-aastase ajalooga toimuvad Adamson-Ericu muuseumis kitarriõhtud koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.
Kitarriõhtutel esinevad üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist.

Meeldiva atmosfääri ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte andekate kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses möödunud sajandite klassika ja ka uuemat kitarrimuusikat.

17. detsembril kell 17.00 esinevad: Yifei Wu ja Svjatoslav Bortsov.

Yifei Wu (1994) õpib kolmandat aastat Heiki Mätliku juures Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist kitarri. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Yifei esitanud kammermuusikat koos lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub iseäranis 20. sajandi muusikast.

Svjatoslav Bortsov (1992) õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist kitarri Kirill Ogorodnikovi käe all. Õpingutega paralleelselt õpetab ta kitarri Jõelähtme Muusika- ja Kunstikoolis. Svjatoslav huvitub hispaania flamenkost ja kitarrimuusikast ning esineb koos mustlastantsu ansambliga.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus.

Sissepääs muuseumipiletiga.