Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriõhtu 19.11.2020 | 17.00

Kontsert
Publikuprogramm

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriõhtu

Juba ligi 20-aastase ajalooga toimuvad Adamson-Ericu muuseumis kitarriõhtud koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.
Kitarriõhtutel esinevad üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist.

Meeldiva atmosfääri ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte andekate kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses möödunud sajandite klassika ja ka uuemat kitarrimuusikat.

19. novembril kell 17.00 esinevad: Iva Bobanović ja Märten Männiste.

Iva Bobanović (1998) on Horvaatia kitarrist, kes alustas muusikaõpinguid üheksa-aastaselt. Klassikalise kitarrimuusika kõrval viljeleb Iva mitmeid erinevaid stiile ja tegeleb ka improvisatsiooniga. Sel aastal lõpetas ta oma bakalaureuseõpingud Giuseppe Tartini nim Trieste Konservatooriumis Itaalias. Õppeaastal 2020–2021 on ta Erasmuse vahetusprogrammi raames õppimas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heiki Mätliku kitarriklassis.

Märten Männiste (2001) lõpetas 2020. aastal kuldmedaliga Tallinna Muusikakeskkooli klassikalise kitarri erialal. Ta jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Märten on pälvinud esimese preemia rahvusvahelisel Jurmala kitarrikonkursil ja võitnud kahel aastal üleriigilise kitarrikonkursi „Parim noor instrumentalist“.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus.

Sissepääs muuseumipiletiga.