fbpx

Otsing

JÄÄB ÄRA! „Egiptuse religioon ja jumalik kuningavõim“. Mait Kõivu loeng 11.03.2021 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Osalemine muuseumipiletiga
© Museo Egizio
Loeng või vestlus

JÄÄB ÄRA! „Egiptuse religioon ja jumalik kuningavõim“. Mait Kõivu loeng

Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi õppejõud Mait Kõiv esineb laupäeval, 16. jaanuaril kell 16.00 näituse „Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst“ raames loenguga teemal „Egiptuse religioon ja jumalik kuningavõim“.

Eesti esimesel Vana-Egiptuse kunsti suurnäitusel on eksponeeritud tuhandete aastate vanused esemed ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist – Museo Egiziost (Egiptuse Muuseum) Torinos Itaalias. Samal ajal Kumu kunstimuuseumis toimuva näitusega on Egiptuse Muuseumi aarded eksponeeritud ka Amos Rexi kunstimuuseumis Helsingis. Kolme muuseumi mastaapne ühisprojekt on ainukordne võimalus avastada Vana-Egiptuse muistset maailma kaugele reisimata.

Seitsme alateema kaudu jutustab näitus vaaraode aja elukorraldusest ning usust igavikku, inimeste, loomade ja jumalate erineval moel ning eesmärgil kujutamisest, hieroglüüfidest kui kunstivormist ning tarbekunstist. Lisaks annab näitus aimu eestimaalaste seostest Vana-Egiptusega, liikudes edasi 19. sajandi Egiptuse vaimustuse aega, mis tõi Egiptuse muistiseid ka meie muuseumikogudesse.

Osalemine muuseumipiletiga, vajalik eelregistreerimine.
Registreerimine käivitub 2 nädalat enne sündmust.

Kuraator: Paolo Marini (Museo Egizio)
Kaaskuraator: Jaanika Anderson (Tartu Ülikooli muuseum)
Projektijuht: Inga Jaagus
Näituse kujundus: Jaana Jüris ja Neeme Külm (Valge Kuup Stuudio)
Näituse graafiline identiteet ja saaligraafika kujundus: Asko Künnap
Raamatu graafiline disain ja meediagraafika kujundus: Külli Kaats