fbpx

Otsing

Elamusprogramm „Muljed” 31.05.2024 – 05.01.2025

Kumu kunstimuuseum
Hind alates
180 €

Programmi miinimumhind on 10 osaleja tasu, ehk 180 € / 200 €.
Täiskasvanud ja noored 20 € /in. Lapsed (kuni 12a) 18 € /in.
Hinnad kehtivad gruppidele kuni 20 inimest, suuremad grupid kokkuleppel.

Näitusevaade
Elamusprogramm
Seenioridele
Täiskasvanutele

Elamusprogramm „Muljed”

Elamusprogramm „Muljed“ ühendab Jevgeni Zolotko näituse „Aadama saladus“ külastuse loomingulise töötoaga Kumu kunstistuudios. Programm sobib hästi sõpruskonnale, sünnipäevalistele või töökollektiivile.

Esmalt külastatakse koos programmijuhiga näitust, mis toob kokku seni suurima Jevgeni Zolotko teoste näituse, mis on ka ühtaegu kokku üks suur kunstiteos. Tema loomingu taustaks on päevakajalise või poliitilise asemel kogu lääne kultuurilugu kõige laiemas mõttes – koos antiigi, Piibli, ilukirjanduse, filosoofia ja rahvapärimusega. Teoste keskmes on inimeseks olemisega seotud teemad nagu elu, surm, üksildus, vaikus ja hääbumine, aga ka lootus.

Loovtöös saavad osalejad tõmmata paralleeli näitusel eksponeerituga ning vormida küünalt ebatavalises tehnikas – muljudes. Materjali käte vahel manipuleerides ning üha ehitades või hoopis hävitades ja taasluues on meil võimalus mõtiskleda paratamatusest või mediteerida olmeteemadel. Käesoojus ning õrn või jõuline puudutus annab küünlale erilise kuju ning tekstuuri. Pimeneval ajal heidab küünal valgust ning pehmet soojust meid ümbritsevasse ruumi.