fbpx

Otsing

Elamusprogramm „Tootem” 21.06.2024 – 03.11.2024

Kumu kunstimuuseum
Hind alates
180 €

Programmi miinimumhind on 10 osaleja tasu, ehk 180 € / 200 €.
Täiskasvanud ja noored 20 € /in. Lapsed (kuni 12a) 18 € /in.
Hinnad kehtivad gruppidele kuni 20 inimest, suuremad grupid kokkuleppel.

'Líbero Badíi skulptuurid sarjast „Nukud“ ning meisterdatud tootem
Elamusprogramm

Elamusprogramm „Tootem”

Elamusprogramm „Tootem“ ühendab näituse „Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa“ külastuse loomingulise töötoaga Kumu kunstistuudios. Programm sobib hästi sõpruskonnale, sünnipäevalistele või töökollektiivile.

Esmalt külastatakse koos programmijuhiga näitust, mis toob kokku seni suurima Ladina-Ameerika kunstipärandit esitleva projekti Eestis. Näitusele on valitud teosed kahest eri ajastust: 17.–19. sajandi maalid Hispaania koloniaalvõimu aegadest ning 20. sajandi Argentina, Colombia, Kuuba, Mehhiko, Peruu, Tšiili, Uruguay ja Venezuela modernistlike kunstnike tööd.

Näituse keskmes on Ladina-Ameerika kunstisuhted Euroopaga. Nii koloniaalkunsti kui ka 20. sajandi modernistliku kunsti puhul põimus euroopalik kohalike põlisrahvaste pärandiga, mille tulemuseks oli Ladina-Ameerikale iseomane pildikeel. Üks selline pildikeele element on tootem või püstine puitkuju, mis võib kätkeda nii tõrje- kui kaitsemaagiat, kuid ka esindada ühiskondlikku kuuluvust. Kõige äratuntavamalt seonduvad tootempostid küll Põhja-Ameerika põlisrahvaste visuaalkultuuriga ning ka nimetus tootem pärineb Ojibwe keelest, sellegipoolest kuuluvad tootemid üle maailma hingestatud loodusnähtustesse uskuvate põliskultuuride juurde, nii ka laialdaselt Ladina-Ameerikas.

Pärast näitusekülastust saavad osalejad meisterdada endale päris oma tootemi. Näitusel eksponeeritud Líbero Badíi värvilistest puitskulptuuridest „Nukud“ inspireerituna saab kombineerida eri materjalidest ning värvidest endale väikese kuju, millele vastavalt vajadusele omistada näiteks veidi kaitsemaagiat või lihtsalt dekoratiivset võlu.