Vaba Lava: (Elu) sunnitud valikud (Eesti/Ukraina) 16.03.2024 | 19.00

Piletid müügil Piletilevis ja Vaba Lava kodulehel

Vaba Lava: (Elu) sunnitud valikud
Etendus

Vaba Lava: (Elu) sunnitud valikud (Eesti/Ukraina)

Lavastaja Valters Silis (LV)
Laval Наталка Кобізька, Антоніна Хижняк, Тіщенко Костянтин ja Григорий Бакланов

Etendus on ukraina keeles tõlkega eesti ja inglise keelde / In Ukrainian with English and Estonian translation
Kestus:1 tund 35 minutit, ilma vaheajata

Kiievi Dramaturgide Teatri ja Vaba Lava koostöö (UKR/EST).

Vabaduse festivali erakordne avalavastus “(Elu) sunnitud valikud” tuleb taas Eestisse ning sõidab edasi Lätti!

Lavastus sündis koostöös Kiievi Dramaturgide teatriga, mille lavastaja on värske Liepaja teatri kunstiline juht Valters Sīlis, kes nelja ukraina näitlejaga töötas nii Kiievis kui ka Narvas.

“Kui sa oled siin ja kuulad seda meditatsiooni, siis see tähendab, et universum on toonud sind õigesse paika. Istu mugavalt ja sule silmad, tunne, kuidas su jalad puutuvad maad. Maad, mis on jõuline ja viljakas Ukraina. Need jalad tahavad seista maailmas, kus ei eksisteeri … “

Mina, keda sa teadsid on kadunud. Sina, keda mina teadsin samuti.

Nad ütlevad mulle, et ma peaksin oma kogemuse kirja panema.

Seda kogemust ei ole kellelegi tarvis.

“Olen tuhandeid kord näinud näitlejaid etendamas nii Saksa kui ka Vene ohvitsere, nii küüditajaid kui ka küüditatavaid, nii pätte kui ka politseinikke, aga alati olen ju teadnud, et minu ees on siiski (palgalised) näitlejad. Seekord olid aga minu ees päris inimesed, kes rääkisid ju iseenda eluvalikutest, ja esmakordselt oleksin tahtnud ise lavale minna „takistamaks Othellot kägistamast Desdemonat“ ehk minna neile inimestele nende valikute tegemisel appi”, kirjutab Jaak Allik.

Laval on ehmatavat heli, ropendatakse, tulistatakse, paugutatakse, lastakse tossu ja suitsetatakse e-sigaretti.