fbpx

Otsing

Eriekskursioon ja Aro Velmeti raamatu esitlus Kumu püsinäitusel „Identiteedimaastikud“ 16.12.2021 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitusetuur

Eriekskursioon ja Aro Velmeti raamatu esitlus Kumu püsinäitusel „Identiteedimaastikud“

Temaatiline eriekskursioon Kumu püsinäitusel „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ koos Aro Velmeti, Linda Kaljundi ja Kadi Polliga.

Ekskursioon keskendub rassi ja soo stereotüüpidele. Eesti kunsti näitel võetakse fookusesse sugudega seonduvad normid ja kujutelmad ning nende muutumine (aga ka püsimine) ajas. Samuti uuritakse, kuidas väljenduvad siinses visuaalkultuuris rassilised kategooriad, kuidas on need mõjutanud kohalikke kogukondi ja nende suhteid teiste rahvastega.
Kumu kunstimuuseumi püsinäitus „Identiteedimaastikud“ tutvustab siinset vanemat kunsti Eesti mitmerahvuselise ajaloo taustal, kus põimuvad baltisaksa, vene ja eesti traditsioonid. Fookuses on kunsti roll ühiskonnas ning selle mõju eri kogukondade enesekuvandile.

Kell 18 järgneb Kumu kohviku 2. korrusel Aro Velmeti raamatu „Pasteuri impeerium“ esitlus.

Kuidas mõjutavad nakkushaigused poliitikat? Miks tekitab vaktsineerimine ühiskonnas konflikte? Missuguseid viise epideemiate peatamiseks on eri aegadel kasutatud? „Pasteuri impeerium“ lahkab neid küsimusi nüüdisaegse mikrobioloogia sünnipaigas – 19. sajandi lõpu Prantsuse impeeriumis. Velmeti ajalooline uurimus viib lugeja pisikute nakkusteooria rajaja Louis Pasteuri ja tema jüngrite maailma: tööstusajastu Pariisi, Lääne-Aafrika rannikule, Indohiina mägedesse, Põhja-Aafrika kõrbetesse ja maailmadiplomaatia koridoridesse, kus teadlased ja poliitikud pidid jõudma üksmeelele selles, kuidas peatada asumaid laastavad katku- ja kollapalavikuepideemiad, ravida tuberkuloosi ja parandada oma alamate üldist tervist. Raamat ilmus Tallinna Ülikooli kirjastuse sarjas „Acta Humaniora“.

Aro Velmet (1988) on Lõuna-California ülikooli ajalooõppejõud. Ta uurib teaduse- ja meditsiiniajalugu ning valitsemispraktikaid, aga ka kultuuri- ja sooajalugu.

Tuur muuseumipiletigapiletiga, raamatu esitlus tasuta