fbpx

Otsing

Eriekskursioon näitusel „Memlingist Rubensini“ 03.06.2021 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
20,90 €
Näituse tunnusvisuaal
Peter Paul Rubens. Meremees ja naine embamas. Detail. U 1614–1615. The Phoebus Foundation
Näitusetuur

Eriekskursioon näitusel „Memlingist Rubensini“

Eriekskursioon võimaldab pärast muuseumi sulgemisaega külastada koos giidiga Eesti Kunstimuuseumi 2021. aasta üht tippnäitust „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“. Suurejooneline näitus tutvustab rikkalikku valikut The Phoebus Foundationi 15.–17. sajandi flaami kunsti kollektsioonist ja toob vaatajani läbilõike Belgia selle perioodi kunstikultuuri mitmekesisusest.

Publikuprogrammis osalejad saavad kunstiajaloo haridusega giidi saatel süvitsi tutvuda näitusel „Memlingist Rubensini“ eksponeeritud teostega, uurida nii teoste loomise ja ajalooga seotud üksikasju kui ka laiemalt Madalmaade 15.–17. sajandi ajaloolist konteksti ning samuti teada saada rohkem kunstifondi The Phoebus Foundation kohta.

Kohtade arv on piiratud, mistõttu on soovitatav piletid varakult soetada.

Memlingist Rubensini meistriklassi ekskursiooni juhivad:

Greta Koppel on kunstiteadlane ja kuraator. Koppel on töötanud Eesti Kunstimuuseumis alates 2001. aastast, 2001–2008 teadurina Niguliste muuseumis, alates 2008. aastast Kadrioru kunstimuuseumi kuraatorina, kus ta on spetsialiseerunud eeskätt muuseumi Madalmaade kunsti ning Johannes Mikkeli kollektsiooni uurimisele ja tutvustamisele. Koppel on muuseumis kureerinud mitu rahvusvahelist näitust, sh Michel Sittowi näituse Kumu kunstimuuseumis (2018, koostöös Washingtonis asuva Rahvusgaleriiga) ning on ka näituse „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ kaaskuraator. Samuti on ta alates 2010. aastast seotud õpetamistööga Eesti Kunstiakadeemias. Oma erialase tegevuse eest on ta pälvinud nii valdkondlikke kui ka riiklikke tunnustusi.

Johanna Jolen Kuzmenko on kunstiteadlane, keda huvitab ühtviisi nii vanem kunstiajalugu kui ka kaasaegne kunst. Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse õpingutes spetsialiseerus ta 20. sajandi alguse Eesti kunsti kriitikale. Kuzmenko on uurijana avaldanud peatüki Stodomi näitusekataloogis „STODOM: tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat“. Kunstikriitikuna on tema näitusearvustusi avaldanud mitmed Eesti väljaanded. Ta töötab Kunstihoone külastusjuhina ning teeb koostööd Eesti Kunstimuuseumiga, viies läbi haridusprogramme ja publikuekskursioone. Kuzmenko viis meistriklassi ekskursioone läbi ka Kumu kunstimuuseumi menukal näitusel „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ (2018). Kuzmenko töötas ka 2019. aastal Veneetsia biennaalil Eesti paviljonis, kus tutvustas külastajatele näitust. Alates käesoleva aasta juunist lööb Kuzmenko kaasa Arhitektide Liidu aastanäituse ettevalmistamisel.