fbpx

Otsing

Eriekskursioon näitusel „Memlingist Rubensini“ 31.08.2021 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
20,9 €
Näituse tunnusvisuaal
Peter Paul Rubens. Meremees ja naine embamas. Detail. U 1614–1615. The Phoebus Foundation
Näitusetuur

Eriekskursioon näitusel „Memlingist Rubensini“

Eriekskursioon võimaldab pärast muuseumi sulgemisaega külastada koos giidiga Eesti Kunstimuuseumi 2021. aasta üht tippnäitust „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“. Suurejooneline näitus tutvustab rikkalikku valikut The Phoebus Foundationi 15.–17. sajandi flaami kunsti kollektsioonist ja toob vaatajani läbilõike Belgia selle perioodi kunstikultuuri mitmekesisusest.

Publikuprogrammis osalejad saavad kunstiajaloo haridusega giidi saatel süvitsi tutvuda näitusel „Memlingist Rubensini“ eksponeeritud teostega, uurida nii teoste loomise ja ajalooga seotud üksikasju kui ka laiemalt Madalmaade 15.–17. sajandi ajaloolist konteksti ning samuti teada saada rohkem kunstifondi The Phoebus Foundation kohta.

Kohtade arv on piiratud, mistõttu on soovitatav piletid varakult soetada.

Memlingist Rubensini meistriklassi ekskursiooni juhivad:

Johanna Jolen Kuzmenko on kunstiteadlane, keda huvitab ühtviisi nii vanem kunstiajalugu kui ka kaasaegne kunst. Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse õpingutes spetsialiseerus ta 20. sajandi alguse Eesti kunsti kriitikale. Kuzmenko on uurijana avaldanud peatüki Stodomi näitusekataloogis „STODOM: tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat“. Kunstikriitikuna on tema näitusearvustusi avaldanud mitmed Eesti väljaanded. Ta töötab Kunstihoone külastusjuhina ning teeb koostööd Eesti Kunstimuuseumiga, viies läbi haridusprogramme ja publikuekskursioone. Kuzmenko viis meistriklassi ekskursioone läbi ka Kumu kunstimuuseumi menukal näitusel „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ (2018). Kuzmenko töötas ka 2019. aastal Veneetsia biennaalil Eesti paviljonis, kus tutvustas külastajatele näitust. Alates käesoleva aasta juunist lööb Kuzmenko kaasa Arhitektide Liidu aastanäituse ettevalmistamisel.

Aleksander Metsamärt on kunstiteadlane ja kuraator, alates 2020 Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse eriala magistrant. 2018–2020 töötas Metsamärt Kadrioru kunstimuuseumis hariduskuraatorina. Erialased teadmised kombineerituna suurepärase esinemisoskusega on teinud temast Tallinna muuseumide ja näituste hinnatud giidi. Käesoleval aastal on Metsamärt seotud mitme kureerimistööga: Riin Maide isikunäitus „Paberloss“ Ajaloomuuseumis ning koos Tõnis Tatariga kureerib ta Eesti Kunstimuuseumi filiaalis Mikkeli muuseumis näitust „Noor Jüri Arrak. Tormid ja vormid“ (sügis 2021). Samuti on ta avaldanud filmikriitikat.