fbpx

Otsing

Flo Kasearu. Eriolukord 18.08.2020 – 04.10.2020

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Flo Kasearu. Kaader valmivast videoteosest. 2020. Kunstniku loal
Flo Kasearu. Kaader videoteosest. 2020. Kunstniku loal
Näitus

Flo Kasearu. Eriolukord

Asukoht: 5. korrus, kaasaegse kunsti galerii

2020. aasta kevadel lahvatanud koroonaviiruse pandeemia viis igal pool maailmas senise elukorralduse kriisi: lisaks mastaapsetele liikumispiirangutele suleti pea kõikjal ka avalikud asutused (koolid, teatrid, kunstimuuseumid jmt). Planeeritud näitusetegevus peatus ka Kumu kaasaegse kunsti galeriis – suletus publikule tekitas aga uusi mõtteid ja suunas otsima alternatiive.

Kumu kunstimuuseum kutsus enda partneriks eriolukorra jäädvustamisel kunstnik Flo Kasearu, kes oma varasemas loomingus on tundlikult ja tabavalt töötanud nii inimeste kui ka institutsioonidega. Sidudes sageli performatiivse kunsti installatsiooni ja videoga ning faktiteadmise väljamõeldisega, loob kunstnik kõnekaid ja ajakohaseid kujundeid. Keskendudes käesolevas projektis muuseumile kui omaette ökosüsteemile, võttis kunstnik vaatluse alla muuseumi muutunud töökorralduse ning dokumenteeris asutuse kõige nähtavamate töötajate – saaliteenindajate – muutunud päevarutiine.

Teos „Eriolukord“ on mastaapne videoinstallatsioon, mis portreteerib kaheksat Kumu saaliteenindajat esmakordses situatsioonis. Naised, kes tavaolukorras oleksid samal ajal muuseumi erinevates näitusesaalides tööl, on nüüd justkui ümber asetatud ja viibivad töörõivais neis paikades, kus nad tavaliselt veedavad oma vaba aega: pargis, rabas, suvilas või koduaia roheluses. Eriolukorra vormistamine teoseks nõudis ebatavaliselt kiiret reageerimist nii kunstniku kui ka muuseumi poolt – see rahulikult kulgev videoteos on üks esimestest uue, äreva ja turbulentse aja jäädvustustest.

Kuraator: Kati Ilves
Operaator: Epp Kubu
Heli: Juhan Vihterpal
Näituse kujundus: Tõnu Narro
Graafiline disain: Kätlin Tischler

Täname: Raido Pedak, Kadi Tuulik