fbpx

Otsing

Eriprogramm „Kujundajaga näitusel“: Brit Pavelson 21.09.2023 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitusetuur

Eriprogramm „Kujundajaga näitusel“: Brit Pavelson

„Läbi su silmaterade musta kuru“ eriekskursioon koos kujundaja Brit Pavelsoniga.

Brit Pavelson on graafiline kujundaja ja visuaalse kommunikatsiooni ekspert, kes tegeleb nii tellimustööde kui ka iseseisva praktikaga. Ta on kujundanud näitustele visuaalseid identiteete ja katalooge, aga ka näiteks ühistranspordi infograafikat. Kunstnikuna huvitavad teda erinevate disainikeeltega kaasnevad kultuurilised väärtushinnangud ja nendega mängimine, luues ise näiteks tapeedimustreid ja muid ruumikaunistusi.

Näitus „Läbi su silmaterade musta kuru“ avab 1960. aastate teisel poolel esile tõusnud eesti naisgraafikute loomingu uues valguses. Lisaks kunstnike mitmekülgsele suhestumisele tolleaegsete keskkondade ja olemisviisidega asetuvad loodud teosed ja neis käsitletud teemad hästi ka praegusse kunsti- ja ühiskonnapilti. Näituse kuraatorid on Maria Arusoo, Eha Komissarov ja Eda Tuulberg.

Publikuüritus on osa Kumu kunstimuuseumi ürituste sarjast „Kunstnikuga näitusel“, mis käivitus Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul.

Valitud vahetuva näitusega astub dialoogi Eesti kaasaegne kunstnik või kunstnike rühmitus, kes viib näitusel läbi temaatilise ekskursiooni, lähtudes enda vaatepunktist ja loomingulistest praktikatest. Nii avaneb publikule ainulaadne võimalus näha Kumus eksponeeritud näitusi uuest ja põnevast, praktiseeriva kunstniku vaatenurgast.