fbpx

Otsing

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“: Jaanus Samma 09.02.2023 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitusetuur

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“: Jaanus Samma

Eriekskursioon näitusel „Mälu arheoloogid. Kunstikogu Vitols Contemporary“ koos kunstniku Jaanus Sammaga.

Jaanus Samma (1982) on visuaalkunstnik, kelle tähelepanu keskmes on ajalugu, etnograafia ja museoloogia ning nende kolme valdkonna ristumiskohtades kasutatud narratiivid. Samma praktika toetub loomeuurimusele – intervjuudele ja arhiiviuuringutele –, mis on sageli tema kunstilise väljundi aluseks.

„Mälu arheoloogid“ on esimene põhjalik sissevaade Baltimaade ühte huvitavamasse kunstikogusse Vitols Contemporary, mis keskendub Ida- ja Kesk-Euroopa kaasaegsele kunstile ning kuhu kuulub ligi 1000 teost rohkem kui 150 autorilt. Kollektsionääride Irina Vītola ja Māris Vītolsi sõnul on kogu ajendatud nende huvist kultuuriliselt mitmekesise Ida- ja Kesk-Euroopa regiooni sotsiaalsete ja poliitiliste muutuste vastu pärast Berliini müüri langemist 1989. aastal. Näitusel on väljas teosed Lätist, Rumeeniast, Poolast, Venemaalt, Tšehhist, Leedust, Eestist, Gruusiast, Slovakkiast, Albaaniast ja Ukrainast. Näituse kuraator on Eda Tuulberg.

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“ on Kumu kunstimuuseumi ürituste sari, mis käivitus Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul.
Valitud vahetuva näitusega astub dialoogi Eesti kaasaegne kunstnik või kunstnike rühmitus, kes viib näitusel läbi temaatilise ekskursiooni, lähtudes enda vaatepunktist ja loomingulistest praktikatest. Nii avaneb publikule ainulaadne võimalus näha Kumus eksponeeritud näitusi uuest ja põnevast, praktiseeriva kunstniku vaatenurgast