fbpx

Otsing

Eriprogramm: „Kunstnikuga näitusel“: Johnson ja Johnson 09.12.2021 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitusetuur

Eriprogramm: „Kunstnikuga näitusel“: Johnson ja Johnson

Eriekskursioon näitusel „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ koos kunstnike duoga Johnson ja Johnson.

Johnson ja Johnson (Indrek Köster, sündinud 1970 Tallinnas ja Taavi Talve, sündinud 1970 Tartus) on Tallinnas tegutsev kunstnike rühmitus. Kaks Eesti Kunstiakadeemia skulptoriharidusega kunstnikku on töötanud koos alates 2006. aastast, teostades suhestuva esteetika võtmes uurimuslikke projekte, mis käsitlevad ühiskondlikku, sotsiaalset või poliitilist realiteeti ja selle struktuurseid aluskihte.

Näitus „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ jätkab Kumu kunstimuuseumi kaasaegsele kunstile pühendatud kümnendinäituste seeriat, mis sai alguse 2018. aastal projektiga „Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]“ (kuraatorid Eha Komissarov ja Anders Härm). Käesolev näitus pakub sissevaate nullindate kunsti, lähtudes eelkõige Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi nüüdiskunsti kogudest, heites ühtlasi valgusvihke ka vähemtuntud teostele ja alles järgmisel kümnendil lõplikult väljaarendatud ideedele. Väljapanek hargneb erinevatel teemadel, märksõnadel ja motiividel põhinevate dialoogidena, püüdes edasi anda kümnendi kunstile omast tunnetust, autoripositsioone ja vaatamisviise.

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“ on Kumu kunstimuuseumi ürituste sari, mis käivitus Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul. Valitud vahetuva näitusega astub dialoogi Eesti kaasaegne kunstnik või kunstnike rühmitus, kes viib näitusel läbi temaatilise ekskursiooni, lähtudes enda vaatepunktist ja loomingulistest praktikatest. Nii avaneb publikule ainulaadne võimalus näha Kumus eksponeeritud näitusi uuest ja põnevast, praktiseeriva kunstniku vaatenurgast.