fbpx

Otsing

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“: Liina Siib 07.05.2020 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Osta toetajapilet

Veebiüritus, mida saab toetada virtuaalse muuseumipiletiga.

Vello Vinna illustratsioonid raamatule "Kas sa tunned seda teed?" (Helvi Jürisson)
Vello Vinna illustratsioonid raamatule "Kas sa tunned seda teed?" (Helvi Jürisson)
Loeng või vestlus
Teemaüritus

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“: Liina Siib

Kas sa tunned seda teed? Kunstnik Liina Siib vaatleb Vello Vinna varasemat loomingut.
Üritus toimub virtuaalloenguna Kumu Facebooki lehe vahendusel.

Liina Siib (1963) on õppinud graafikat ja fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias ning töötab seal alates 2015. aastast graafikaprofessorina. Teda huvitavad inimeste igapäevaelu praktikad ja sotsiaalne ruum. Oma töödes kasutab ta fotograafia- ja filmivahendeid, installatsiooni ja performance’it. 2011. aastal esindas tema projekt „Naine võtab vähe ruumi“ Eestit 54. Veneetsia kunstibiennaalil. Tema hiljutised esinemised on I Riia biennaal, isikunäitus „Paradiisi poliitika“ Tallinna Kunstihoones 2019. aastal ja „Huldufólk / Varjatud rahvas“ Hobusepea galeriis 2020. aasta alguses.

Retrospektiivnäitus „Vello Vinn. Vastupeegeldused“ on eesti omanäolisema graafiku seni suurim väljapanek, mis toob graafika, eksliibriste, illustratsioonide ja plakatikujunduste fantaasiarikka kujundimaailma näol esile Vinna loomingu mitmekülgsuse ja terviklikkuse. Vinna visuaalne maailm põhineb graafikatehnika meisterlikul valdamisel, peenel kujutisekäsitlusel ja teravmeelsetel seostel. Näitamaks Vinna loomingu mõju Eesti kunstis ja visuaalkultuuris, on tema tööd asetatud dialoogi nooremate autorite teostega, millest enamik on loodud spetsiaalselt näituse jaoks. Näitusel osalevad lisaks kuus kunstnikku – Kiwa, Mihkel Kleis, Krista Mölder, Brit Pavelson, Lilli-Krõõt Repnau ja Kristina Õllek –, kes suhestuvad Vello Vinna loominguga kaasaegse kunsti meetodite ja meediumide abil.

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“ on Kumu kunstimuuseumi üritusesari, mis käivitus spetsiaalselt Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul, hõlmates kõiki vahelduvaid näitusi alates sügishooajast kuni kevadeni. Iga näitusega astub dialoogi üks Eesti kaasaegne kunstnik, kes viib näitusel läbi temaatilise ekskursiooni, lähtudes enda vaatepunktist ja loomingulistest praktikatest. Nii avaneb publikule ainulaadne võimalus näha Kumus eksponeeritud näitusi praktiseeriva kunstniku uuest ja põnevast vaatenurgast.