Koolipäev „Puust ja punaseks“ Püsinäitusel

Niguliste muuseum
Hind osalejale

Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas.

Puust ja punaseks koolipäev
II kooliaste
Muuseumitund

Koolipäev „Puust ja punaseks“

Aastal 2022 osaleb Niguliste muuseumi asemel Adamson-Ericu muuseum

Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumit ja keskust kutsuvad 4.–6. klasse koolipäevale „Puust ja punaseks“. Meeleoluka päeva jooksul saavad õpilased teadmisi ajaloost, teatrist, kunstist, muusikast ja inimese tervisest. Samuti uuritakse põnevate tegevuste käigus lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Ainulaadses muuseumide koostööprojektis „Puust ja punaseks“ osalevad: Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Adamson-Ericu muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Lennusadam (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ning NUKU muuseum.

Klassil tuleb valida sobiv kuupäev ja koolipäeva teema oma vanusegrupi valikute hulgast.

„Puust ja punaseks“ koolipäevad 2022. aasta kevadel

Programme saab tellida:

22 ja 23. märts: „Vanalinna salaselts” (vene keeles), IV klassid
29., 30. ja 31. märts: „Vanalinna salaselts”, IV klassid
29., 30. märts ja 1. aprill: „Mina suudan!”, IV klassid

5., 6. ja 7. aprill: „Ellujäämiseks vajalik”, V klassid
5., 6. ja 8. aprill: „Päev ajalehetoimetajana”, V klassid
12., 13. ja 14. aprill: „Asja mitu elu”, VI klassid

Koolipäev kestab 9.30–14.35 (sh lõuna)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit.

Hind 21€/õpilane sisaldab 3 muuseumitundi ja lõunasööki.

NB! Programmi kavas võib tulla muudatusi Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti suunistest lähtuvalt.

Registreerimine läbi vormi sellel lingil või aadressil muuseum@noorsooteater.ee.
Lisainfo telefonil: 6679 542

Virtuaalne koolipäev „Pidu katku ajal“:

Koolipäeva programmi võib läbida ka virtuaalselt ja see on suunatud kõikidele 4.–6. klasside õpilastele.

„Puust ja Punaseks“ virtuaaltund võtab luubi alla elukaare. Õpilased kehastuvad kroonikuteks, kes rändavad eri muuseumide ja ajastute vahel. Nukuteatrimuuseumiga koos uuritakse, kuidas teatrimaagia abil elutule objektile „hing sisse puhuda“. Niguliste muuseumis juhatab „Surmatants“ sisse mõtisklused elu ja surma, mäletamise ja unustamise teemadel. Juttu tuleb ka katkust ja keskaegsetest ravivõtetest. Eesti Tervisemuuseumis viiakse õpilaste silme all läbi näidislahkamine anatoomiateatris, tutvutakse patoloogi ametiga ja uuritakse, millisest elukaarest meie keha kõneleb. Iga tunni jaoks on kavandatud ka ekraanivälised tegevused.

Virtuaalne koolipäev kestab 90 minutit ning toimub Google Meets keskkonnas.
Tehnilised detailid (kas õpilased on koos klassis või igaüks omas kodus) täpsustame õpetajaga enne programmi toimumist.

Virtuaalse koolipäeva hind klassile on 48 eurot.

Koolipäeva „Puust ja punaseks“ programmide kirjeldused:

Koolipäeva tutvustus allalaadimiseks (PDF)

Koolipäev „Vanalinna salaselts“ 4. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Adamson-Ericu muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Programm on eesti keeles.

UUS! Koolipäev „Vanalinna salaselts“ 4. klassile (vene keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum ja Niguliste muuseum. Programm on vene keeles.

Koolipäev “Mina suudan!” 4. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja NUKU muuseum.
Inspireerival päeval täis loovust ja loomingut saavad õpilased läbi mängude ja ülesannete proovile panna oma võimeid. Kirjanik, disainer, nukutehnik, puusepp, näitleja või keegi muu – igaüks leiab päevast oma rosina. Päeva lõpuks valmib rühmatööna mitu eriilmelist lauamängu.

Koolipäev „Päev ajalehetoimetajana“ 5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Adamson-Ericu muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu kunstnikuga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo, kunsti ning keele ja kirjanduse õppeained. Programm on eesti keeles.

Koolipäev „Ellujäämiseks vajalik“ 5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist. Programm on eesti keeles.

Koolipäev „Asja mitu elu“ 6. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum ja Lennusadam (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitses ja taaskasutuses. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained. Programm on eesti keeles.

Tutvu kõikide Niguliste muuseumi haridusprogrammidega siin.