fbpx

Otsing

Erki Russowi kuraatorituur näitusel „Sinna ja tagasi. Liivimaalaste palverännud keskaegses Euroopas” 23.03.2024 | 14.00

Niguliste muuseum

Niguliste torn, 3. korrus

Pärnust avastatud palverännusuveniir. Pärnu Muuseum
Näitusetuur

Erki Russowi kuraatorituur näitusel „Sinna ja tagasi. Liivimaalaste palverännud keskaegses Euroopas”

Erki Russowi kuraatorituur avab keskaegsete liivimaalaste palverännukultuuri ning tutvustab rändurite materiaalset, visuaalset ja kirjalikku pärandit.

Kuraatorituur on osa näituse “Sinna ja tagasi. Liivimaalaste palverännud keskaegses Euroopas” (09.03.2024–08.09.2024) publikuprogrammist.

Näitus võtab kokku keskaegsete liivimaalaste palverändudega seotud materiaalse ainese, tuues esmakordselt avalikkuse ette lõviosa Eestist-Lätist teada olevatest palverännuga seotud leidudest ühes kirjaliku-kunstilise pärandiga. Selle tulemusena selgub, et meie isiklikust vagadusest kantud palverännukultuur oli seniarvatust oluliselt rikkam nii käidud kohtade kui ka palverännupraktikate poolest.

Näitus on avatud Niguliste tornigaleriis 3. korrusel, kuhu pääseb liftiga või kasutades tornitreppi. Näituseruum on väike ning seetõttu on osalejate arv piiratud.

Palume osalejatel osta muuseumipilet eelmüügist, mis tagab ka registreerimise ekskursioonile. Eesti Kunstimuuseumi aastakaardi omanikel palume osalussoovist teada anda siin.