fbpx

Otsing

Fabio Cavallucci kuraatorituur näitusel „Nende meeltes on lõputu universum“ 02.12.2023 | 13.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Fabio Cavallucci Tony Ousleri teose kõrval. Foto: Zamek Ujazdowski, 2012
Näitusetuur

Fabio Cavallucci kuraatorituur näitusel „Nende meeltes on lõputu universum“

Kumu suure saali uue näituse „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“ avamise puhul toimub seal ainulaadne ringkäik Itaalia kuraatori Fabio Cavallucciga.

Tuuril heidetakse valgust näitusel eksponeeritud rühmituste loomingule, nende omavahelisele dialoogile ning väljapaneku koostamise protsessile.

Kuraatorituur toimub inglise keeles.
Üritus on osa näituse publikuprogrammist.

Fabio Cavallucci on Itaalia kaasaegse kunsti kriitik ja kuraator. Erinevate kunstiinstitutsioonide juhina (Galleria Civica, Trento, 2001‒2008; Ujazdowski Lossi Kaasaegse Kunsti Keskus, Varssavi , 2010‒2014; Luigi Pecci Kaasaegse Kunsti Keskus, Prato 2014‒2017) on ta töötanud mitmete rahvusvaheliselt tuntud kunstnikega (näiteks Marina Abramović, Mario Merz, Maurizio Cattelan, Paul McCarthy, Cai Guo-Qiang, Joan Jonas, Santiago Sierra, Suzanne Lacy, Agnes Denes, Rirkrit Tiravanija, Gillian Wearing).
Ta oli Euroopa rändbiennaali Manifesta (2008) koordinaator, Carrara rahvusvahelise skulptuuribiennaali (2010) kunstiline juht ja Shenzheni ja Hongkongi arhitektuuri ja urbanismi biennaali peakuraator (2019).