Fine5 MINA OLIN SIIN 05.02.2021 | 18.00

Hind
Etendus

Fine5 MINA OLIN SIIN

See lavastus on nii füüsilisest kui ka vaimsest puudutusest ning selle vastuvõtust. Idee autor Läti koreograaf Olga Zitluhina küsib, kas jõuame kiiresti mööduva elu jooksul kedagi päriselt puudutada või oleme kontaktis pigem puuteekraanidega?

Olga Zitluhina, Läti kõige tuntum kaasaegse tantsu eestvedaja, tantsija ja pedagoog:

Mu silme ees on tugev kujund reaalsest elust: nägin, kuidas ema ja isa võtsid teineteise käest kinni alles siis, kui nad olid juba seitsmekümne aastased. Nad olid teineteise kõrval olnud aastakümneid, kuid need olid teised ajad ja isegi siis, kui seisti näoga teineteise poole, ei räägitud lähedusest. Ma nägin, kui tähtis on lihtsalt teineteisel käest kinni võtta ja teineteise jaoks olemas olla!

Teadmiseks: Tule etendusele varem, sest etenduse piletiga pääsed vaatama ka näitusi kaunis muuseumis. Etendus toimub Kadrioru Lossi peasaalis ja ühel etendusel saab korraga olla ainult 25 inimest! Kõik kannavad maski ja vaatajad on saalis hajutatud. Palume haigustunnustega pealtvaatajatel üritust mitte külastada.

Koreograafia: Olga Zitluhina (Läti)
Fine5-i tantsijad: Tiina Ollesk, Helen Reitsnik, Olga Privis, Richard Beljohin, Simo Kruusement, Argo Liik

Kostüümid: Kirill Safonov
Muusika: Henry Purcell (1659-1695)
Valgusmeister: Ants Kurist
Helikujundus: Valentin Siltsenko
Konsultant: Renee Nõmmik

Lavastust on esitatud Venemaal, Lätis ja Leedus.

Kestvus: 60minutit

Fine5 Tantsuteater on Eesti kaasaegse tantsu järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja ja tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat moderntantsuteatrist “Nordstar” asutasid oma trupi. 1997 aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teatri lavastused on mitmeid kordi nomineeritud Eesti Teatri Aastaauhindadele (tantsulavastuste laureaat 2008 ja 2015).

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium