fbpx

Otsing

Fine5 MINA OLIN SIIN 07.07.2020 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
12 €

Pileti reserveerimiseks, mille saada välja osta vahetult enne etendust, palun saada oma teavitus info@fine5.ee.

monogrammiga kompositsioon Kadrioru lossi peasaalis
Monogrammiga kompositsioon Kadrioru lossi peasaalis
Etendus
Kontsert

Fine5 MINA OLIN SIIN

Fine5 Tantsuteatri “MINA OLIN SIIN”
Tule kindlasti varem, sest etenduse piletiga pääsed vaatama ka näitusi kaunis muuseumis.

NB! Etendused toimuvad Kadrioru Lossi peasaalis ja ühel etendusel saab korraga olla ainult 25 inimest!
Etenduse pikkus on 50 minutit.

Palume haigustunnustega pealtvaatajatel üritust mitte külastada. Etendusi tuleb veel. Pealvaatajate pehmed lossitoolid on praegusel perioodil vahetatud puidust toolide vastu.

See lavastus on nii füüsilisest kui ka vaimsest puudutusest ning selle vastuvõtust. Idee autor Olga Zitluhina küsib, kas jõuame kiiresti mööduva elu jooksul kedagi päriselt puudutada või oleme kontaktis pigem puuteekraanidega? Kas jõuan aru saada, mida tähendab päriselt teise inimese puudutus, mis läbistab keha ja vaimu ning kuidas puudutada Igavikku endas. Inspiratsiooni allikaks on inimese KÄED, mis loovad, armastavad, otsivad, eklsevad, lõhuvad…..
Kontseptsiooni autor ja koreograaf Olga Zitluhina on Läti kõige tuntum kaasaegse tantsu eestvedaja, tantsija ja pedagoog. Ta juhib Läti Kultuuriakadeemia kaasaegse tantsu õppekava ning Riia kaasaegse tantsu festvali “Laiks Dejot”. 1996-2012 juhtis Olga oma truppi, luues sellele 20 lavastust, mida näidati18 riigis.

Olga, see on su esimene lavastus Eestis. Miks valisid sellise teema?

Olga: “Mu silme ees on üks tugev kujund reaalsest elust: mu ema ja isa võtsid teineteise käest kinni alles siis, kui nad olid juba seitsmekümne aastased. Nad olid teineteise kõrval olnud aastakümneid, kuid need olid teised ajad ja isegi siis, kui seisti näoga teineteise poole, ei räägitud lähedusest. Ma nägin, kui tähtis on lihtsalt teineteisel käest kinni võtta. Selles lavastuses räägin sel teemal läbi liikumise, liigutuse ja inimkäte, aga ka sellest, kuidas elavad… näiteks kalad.”

Koreograafia: Olga Zitluhina (Läti) ja Fine5-i tantsijad: Tiina Ollesk, Helen Reitsnik, Olga Privis, Richard Beljohin, Simo Kruusement, Argo Liik
Kostüümid: Kirill Safonov
Valgusmeister: Ants Kurist
Helikujundus: Valentin Siltsenko
Konsultant: Renee Nõmmik
Esietendus: 10. 09.2019 Sakala 3, Tallinn
Lavastust on 2019.a. detsembris esitatud rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil “NA GRANI” Ekaterinburgis, Venemaal.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, the Nordic Council of Ministers`Nordplus for Higher Education´s

Fine5 Tantsuteater Eesti kaasaegse tantsu järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja Fine5 Tantsuteater tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat moderntantsuteatrist “Nordstar” asutasid oma trupi. 1997 aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teatri lavastused on mitmeid kordi nomineeritud Eesti Teatri Aastaauhindadele (tantsulavastuste laureaat 2008 ja 2015).

Vaata lisaks www.fine5.ee

Pileti reserveerimiseks, mille saada välja osta vahetult enne etendust, palun saada oma teavitus info@fine5.ee.
Pileti hind: 12 EUR.