fbpx

Otsing

Fine5 Tantsuteatri etendus „Mina olin siin / I was here“ 05.04.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Fine5 Tantsuteater
Etendus

Fine5 Tantsuteatri etendus „Mina olin siin / I was here“

„Mina olin siin / I was here“ on füüsilisest ja vaimsest puudutusest ning selle vastuvõtust. Idee autor, Läti koreograaf Olga Zitluhina küsib, kas jõuame kiiresti mööduva elu jooksul kedagi päriselt puudutada või oleme kontaktis pigem puuteekraanidega?

Mu silme ees on tugev kujund reaalsest elust: nägin, kuidas ema ja isa võtsid teineteise käest kinni alles siis, kui nad olid juba seitsmekümne aastased. Nad olid teineteise kõrval olnud aastakümneid, kuid need olid teised ajad ja isegi siis, kui seisti näoga teineteise poole, ei räägitud lähedusest. Ma nägin, kui tähtis on lihtsalt teineteisel käest kinni võtta ja teineteise jaoks olemas olla!

Olga Zitluhina

Koreograafia: Olga Zitluhina (Läti) ja Fine5-i tantsijad: Tiina Ollesk, Helen Reitsnik, Olga Privis, Richard Beljohin, Simo Kruusement.
Kostüümid: Kirill Safonov
Muusika: Henry Purcell (1659-1695)
Helikujundus: Valentin Siltsenko
Konsultant: Renee Nõmmik
Lavastust on esitatud Venemaal, Lätis ja Leedus.
Toetajad: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium.

60minutit

NB! Etenduse pileti/pääsmega saad tund aega enne etenduse algust muusemi külastada.

Fine5 Tantsuteater Eesti kaasaegse tantsu järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja ja tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat moderntantsuteatrist “Nordstar” asutasid oma trupi. 1997 aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teatri lavastused on mitmeid kordi nomineeritud Eesti Teatri Aastaauhindadele (tantsulavastuste laureaat 2008 ja 2015).

Vaata lisaks: www.fine5.ee