Nutan saba ja sarvedega 08.04.2024

Kumu kunstimuuseum
Täispilet

Eelmüügis piletid hinnaga 18/30€ (veebruari lõpuni täispileti soodushind 25€).
Kohapeal (pool tundi enne etenduse algust) sooduspilet 25€ ja täispilet 40€.

Nutan saba ja sarvedega
Etendus

Nutan saba ja sarvedega

Lavastaja, koreograaf, etendaja: Kalli Pikas
Helilooja, etendaja: Triinu Taul
Dramaturg: Helena Krinal
Kostüümikunstnik: Tiina Pikas
Valguskunstnik: Imbi Mälk
Butafoor: Sandra Lange
Fotograaf, visuaalmaterjalide kujundaja: Eesi Raa
Video: Hanna Madilainen
Produktsioon: MTÜ Krinalmansour
Korraldaja – MTÜ Krinalmansour
Sündmuse pikkus – 60min

Kalli Pikase ja Triinu Tauli koosloodud elava heli ja häälega 60-minutiline tantsulavastus nutust. Nutu lubamisest, selle mõjust ning olemusest. Mille pärast me nutame? Miks ja mis meid nutma ajab? Kas nutmine näitab nõrkust, tugevust, haavatavust, siirust, kõike eelnevat või hoopis midagi muud? Kas nutt võib ja saab tervendada, vabastada ja väestada?

Lavastaja Kalli Pikas on sündinud 1. aprillil. Nali naljaks, aga tema on üles kasvanud rahvapärimuse teadmisega, et sel kuupäeval sünnitakse veesoonele. See tähendab, et sel ajal ilmale tulnud lapsed on nutused, kuna jagavad sünnikuupäeva kuradiga. Kalli on kogu oma elu palju nutnud ja püüdnud seda alati tagasi hoida, alla suruda, tugevam olla. Alles siis, kui ta lubas endal nutta, jäi nuttu ühtäkki palju vähemaks. Lavastus keskendub peamiselt nutule ja seeläbi ka teistele emotsioonidele, nende tunnete tundmise lubamisele või keelamisele. Enda, teise või ühiskonna vaates. Kalli kutsus enda loomepartneriks Triinu Tauli, heli ja hääle kunstniku, et avada ja avardada nuttu ja teisi emotsioone ka heli perspektiivist.

Loomenaiskonda huvitab, millal me laseme endil nutta, millal me peame nuttu lubatuks, milline nutt on lubatud ja mis üleüldse on nutt. Nutust lähtuvalt uurivad nad ka emotsionaalseid sidemeid eri põlvkondade vahel, nutuga seotud helilisi ilminguid (itkulaulud) ja nutu emotsionaalset mõju. Mille pärast me nutame? Miks ja mis meid nutma ajab? Kas nutt võib, saab olla tervendav? Kas nutmine näitab nõrkust, tugevust, haavatavust, siirust, kõiki eelnevaid või hoopis midagi muud?

“Nutan saba ja sarvedega” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.
Lavastuse loomist toetab osaliselt Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Liitu uudiskirjaga