fbpx

Otsing

Graafika: hõbepaberitrükk 16.06.2023 – 05.11.2023

Kumu kunstimuuseum
Grupp alates 180
Trükkimine hõbepaberilt
Elamusprogramm
Noortele
Seenioridele
Täiskasvanutele

Graafika: hõbepaberitrükk

Elamusprogramm „Graafika: hõbepaberitrükk“ ühendab graafikanäituse „Läbi su silmaterade musta kuru“ külastuse ning töötoa Kumu kunstistuudios. Programm sobib hästi sõpruskonnale, sünnipäevalistele või töökollektiivile.
Esmalt külastatakse koos programmijuhiga näitust, kus tutvutakse kümne olulise Eesti naisgraafiku loominguga. Näitusel avaldub nende teoseid läbiv hübriidsus: sünteesides tehislikke ja looduslikke elemente, pannes omavahel vabalt dialoogi nähtusi, materjale, lugusid, kehasid, müüte ja ruume, loovad kunstnikud uusi kooslusi. Hübriidsust mõistame näitusel kui pildielementide vahel loodud avatud, empaatilist, paindlikku ja tähelepanelikku suhet, mis toob samas esile erinevate nähtuste komplekssust.
Hübriidsus avaldub ka pärast näitusekülastust toimuvas töötoas, kus pealtnäha ootamatutest koostisosadest on võimalik trükkida graafikat – nimelt trükitakse kujutis paberile hõbepaberilt, mis jäljendab litograafiat. Litograafia ehk kivitrükk teostatakse tavaliselt suurelt kiviplaadilt ning graafikud rakendavad peentehnikaid, et kujutis paberile üle kanda. Siinkohal on tarvis vaid lihtsaid kodus leiduvaid materjale nagu hõbepaber, kriit, äädikas või koola, paber ja õlivärv. Osalejad saavad katsetada käepäraste materjalidega teostatud graafikavõtteid ning luua omanäolisi teoseid.
Tule katseta graafikaga!
Töötuba ei eelda varasemat kunsti- või käsitöökogemust ning sobib täiskasvanutele ja noortele alates 13. eluaastast.
Kahetunnine programm toimub ettetellimisel eesti, inglise või vene keeles.
Täiskasvanud ja noored 20 € /in
Lapsed (kuni 12a) 18 € /in
Programmi miinimumhind on 10 osaleja tasu, ehk 180 € / 200 €
Hinnad kehtivad gruppidele kuni 20 inimest, suuremad grupid kokkuleppel.