fbpx

Otsing

Greta Koppel. Kunsti igale maitsele! Antwerpeni kunstielu 16. saj I poolel 02.09.2021 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Goossen Van der Weyden. Püha Dymphna altariretaabel. Detail. U 1505. © The Phoebus Foundation
Goossen Van der Weyden. Püha Dymphna altariretaabel. Detail. U 1505. © The Phoebus Foundation
Loeng või vestlus

Greta Koppel. Kunsti igale maitsele! Antwerpeni kunstielu 16. saj I poolel

16. sajandi alguses kujuneb rahvusvahelisest kaubanduslinnast Antwerpenist üks Euroopa juhtivaid kunstikeskusi, kus valmistatakse kunsti nii kohalikule auditooriumile kui ekspordiks.

Kunsti lai klientuur soosib nii teemade kui stiilide rohkust: samaaegselt valmivad kaasaja itaalia kunsti suundumusi kajastavad ja arhaiseerivas, möödunud sajandi traditsioone väärtustavad teosed. Religioossete teoste kõrval kasvab ilmalike piltide tähtsus ja žanrite paljunemine toob järk-järgult kaasa kunstnike kitsama spetsialiseerumise, tähtsustub koostöö spetsialistide ja ateljeede vahel.

Greta Koppel töötab Eesti Kunstimuuseumis Kadrioru kunstimuuseumi Madalmaade maalikogu ja 1994. aastal Eesti kunstimuuseumile kingitud Johannes Mikkeli kollektsiooni kuraatorina. Alates 2004. aastast on ta kureerinud Eesti Kunstimuuseumis mitmeid näitusi ja uurimisprojekte (sh „Bosch ja Bruegel. Ühe maali neli jälge“ (2011–2012), „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ (2018)) ning koostanud Kadrioru kunstimuuseumi hollandi ja flaami maalide catalogue raisonné (2012). Koppel on ka käesolevalt Kadrioru kunstimuuseumis avatud näituse „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ kaaskuraator.