fbpx

Otsing

Greta Koppeli kuraatorituur näitusel „Michel Sittow Põhjas?“ 29.06.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kuraator Greta Koppel Bollnäsi kirikus, Rootsis.
Loeng või vestlus

Greta Koppeli kuraatorituur näitusel „Michel Sittow Põhjas?“

Südasuvise kuraatorituuri näitusel „Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes“ viib läbi Greta Koppel, üks näituse rahvusvahelise kuraatoritiimi kuraatoritest. Ta oli ka 2018. aastal toimunud Michel Sittowi suurnäituse kuraator. Tollane suurejooneline, rahvusvaheline väljapanek toimus Eesti Kunstimuuseumi koostöös Washingtonis asuva Rahvusgaleriiga. See tõi kokku Sittowi haruldased tööd maailma nimekatest muuseumidest ja erakogudest kunstniku esimesele isikunäitusele.
Käesoleva näituse fookuses on Michel Sittowi tegevus tema kodulinnas Tallinnas ja temaga samaaegselt siin tegutsenud meistrid. Väljapaneku keskmes on suurejooneline Bollnäsi püha hõimkonna altariretaabel Põhja-Rootsist, mis suure tõenäosusega valmis Michel Sittowi Tallinna töökojas 1510.-1520. aastatel. Samal perioodil maalis Sittow ka Tallinna Kannatusaltari välistiivad.
Kunstiajaloo doktor Greta Koppel on Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru kunstimuuseumi hollandi ja flaami kunsti kogu ning Johannes Mikkeli kollektsiooni kuraator. Tema peamiseks uurimisvaldkonnaks on 16. ja 17. sajandi hollandi ja flaami kunst, keskendudes ajalisuse aspektile kunstiajaloos ja mitmekülgse objektipõhise uurimise tähtsusele. Ta on kureerinud arvukalt näitusi, rahvusvahelisi uurimisprojekte ja sündmusi, nende seas „Bosch & Bruegel. Ühe maali neli jälge“ (2011, koostöös Taani Rahvusgalerii, Glasgow’ Muuseumide ja Šveitsi erakoguga) ning „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ (2018, kaaskuraator John Oliver Hand – Rahvusgalerii, Washington, D.C.). Ta on üks projekti „Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes“ põhitäitjaid ja samanimelise näituse kuraator.
Kuraatorituur kaasneb näitusega “Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes”, mis vaatleb esmakordselt Michel Sittowi (u 1469–1525) Tallinna töökoja tegevust ja võimalikku loomingut dialoogis teiste temaga 16. sajandi alguses Tallinnas tegutsenud rahvusvaheliste meistritega.