fbpx

Otsing

Helilooja Vaiko Hanssoni helirännak-kontsert “Algus” 19.01.2023 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
17 €

Täispilet 17€

Sooduspilet 12€

Helilooja Vaiko Hanssoni helirännak-kontsert “Algus”
Kontsert

Helilooja Vaiko Hanssoni helirännak-kontsert “Algus”

Asukoht: Kumu auditoorium

Kontserdi juhatavad sisse Neemo Saareväli indiaaniflöödil/kitarril ja Johannes The Dreamer sõna väega – kõlavad kujundlikud lühijutud. Vaiko muusikat võimendavad keelpillimängijad Indrek Palu (viiul), Kaur Kuurme (viiul), Kristjan Kannukene (Vioola) ja Kristian Plink (Tsello).

Tule kogema muusikamaagiat ja sõnaväge!

 

“Muusikas on energia, vägi. Muusika saab käivitada muutuseid ja võimendada kogemusi. See saab olla teejuht, leidmaks endas kohad, mis vajavad tähelepanu ja soojust. Muusika saab avada meie potentsiaali ja parandada hingehaavu … olla miski, mis muudab seisundit ja loob ühenduse südamega.” 

 

19. jaanuaril luuakse Kumu auditooriumis otsinguteks ja mõtisklusteks ruumi, mida võimendab muusika ja sõna vägi. Kontsert-rännakul “Algus” kõlavad helilooja Vaiko Hanssoni vaiksed klaveripalad, keelpillidega rikastatud teosed ja eepilised filmilikud helimaastikud, mis viivad meid üheskoos teekonnale enda sisemusse – kogema, avastama ja nautima.

 

Vaiko Hansson
… on Eesti helilooja. Tema muusika sünnib sügavatest kogemustest, viies kuulaja teekonnale. Vaiko tunneb, et ta pole selle muusika looja – pigem kanal, mille kaudu need helid ja muusikateosed siia ilma jõuavad. Selle sees jääb ta ise kuulajaks, olles enda sisemisel teekonnal – mõnikord kuuldes meloodiat enne uinumist või järgides kutset improvisatsioonivoo ajal.
Vaiko esitab oma muusikat klaveril, keskaegsel klahvviiulil ja süntesaatoritel.
Mõned esitusele tulevad lood leitavad ka Spotifys:
https://open.spotify.com/artist/1du2g9A892yenuhsyMxwyu

 

Neemo Saareväli
… on Eesti muusik, indiaaniflöödi mängija. Tema muusika kohta on öeldud, et see tihti aktiveerib inimestes tunded, emotsioonid, mis panevad neis jooksma “filmilindi”. Tema muusika sünnib kohapeal improvisatsiooni käigus, seega sõltub kõlama hakkav looming nii kohast, kui ka inimestest, kes teda kuulama on tulnud.

 

Johannes the Dreamer
… on jutuvestja ja mustkunstnik, kelle elu mõte on mängida. Tema suurimaks rõõmuks on jagada lugusid lastele, kes elavad täiskasvanute sees.