fbpx

Otsing

Hõimupäev Nigulistes. Idamari rahvalaulud ja kandleimprovisatsioonid 19.10.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Anna Makeev ja Kristi Mühling. Foto: TMW pressimaterjal
Kontsert

Hõimupäev Nigulistes. Idamari rahvalaulud ja kandleimprovisatsioonid

Anna Makeev – hääl
Kristi Mühling- kannel

Anna Makeev on Uurali maride ehk idamaride seast pärit laulik, kes on kokku kasvanud oma maa iidse ja mitmekülgse laulupärandiga. Kristi Mühling on eesti kromaatilise kandle interpreet, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on klassikaline- ja nüüdismuusika.

Nende duo ühendab idamaride traditsioonilised laulud eesti kromaatilise kandle eksperimenteeriva suunaga. Nagu suuremal osal soome-ugri rahvastest, on ka maridel kandletaoline armastatud näppe-keelpill küsle. Sellele sarnanev eesti kromaatiline kannel oma mitmekülgsete võimalustega ehitab silla mineviku ja tänapäeva vahele ning loob koos idamaride lauludega põnevaid helimaastikke.

Anna Makeevi ja Kristi Mühlingu koostöö sai alguse hõimupäevadel aastal 2015. Nad on on koos esinenud mitmetel kontsertidel Eestis, Lätis, Marimaal ja Soomes, sh VII soome- ugri rahvaste maailmakongressil Lahtis (2016) ning sel suvel mainekal Sommelo pärimusmuusikafestivalil Kuhmos. Oktoobrikuus ootavad neid festivali SugriFest raames ülesastumised Helsingis ja Tamperes.
Anna ja Kristi on välja andnud ka CD “Trepp, millel ma astun”.

1931. aastal algatatud hõimupäeva tähistatakse oktoobrikuu kolmandal laupäeval, alates 2011. aastast on see Eestis ka riiklik tähtpäev. Hõimupäev on soome-ugri rahvaste ühtehoidmise päev. Sellega väärtustame ühist pärandit ning avaldame toetust soome-ugri rahvaste kultuurilistele püüdlustele.

Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.

https://fennougria.ee/