fbpx

Otsing

Ingrid Ruudi loeng „Kunst avalikus ruumis – aktivismist festivalideni“ 09.06.2022 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Flo Kasearu kunstiprojekt "Vabaduse plakat", mis sündis 2008. aastal koostöös Andra Aaloe, Tanel Rannala ja Juhan Teppartiga.
Loeng või vestlus

Ingrid Ruudi loeng „Kunst avalikus ruumis – aktivismist festivalideni“

Loeng näituse „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ raames loeng teemal „Kunst avalikus ruumis – aktivismist festivalideni“, mida viib läbi arhitektuuri- ja kunstiajaloolane Ingrid Ruudi.
Loengus võetakse vaatluse alla kunsti ja avaliku ruumi suhted nullindatel. Ühelt poolt sagenesid ühiskondlikult motiveeritud kunstnike aktivistlikud sekkumised, teisalt tekkis ka institutsionaalseid algatusi mitmesuguste festivalide näol. Samal ajal käisid jõupingutused protsendikunsti seaduseni jõudmiseks, mis uue kümnendi hakul (2011) ka jõustus. Mida galeriist välja avalikku ruumi astumisega loodeti saavutada ja kuidas avalikkus need dialoogikatsed vastu võttis?
Ingrid Ruudi on arhitektuuriajaloolane, -kriitik ja kuraator. Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi doktorandi ja nooremteadurina on tema uurimissuundadeks Eesti arhitektuur ja ruumikultuur hilisnõukogude ajast kaasajani, arhitektuuri ja kunsti suhted, aga ka soouuringute rakendamine arhitektuuriajaloole.
Näitus „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ jätkab Kumu kunstimuuseumi kaasaegsele kunstile pühendatud kümnendinäituste seeriat, mis sai alguse 2018. aastal projektiga „Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]“ (kuraatorid Eha Komissarov ja Anders Härm). Käesolev näitus pakub sissevaate nullindate kunsti, lähtudes eelkõige Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi nüüdiskunsti kogudest, heites ühtlasi valgusvihke ka vähemtuntud teostele ja alles järgmisel kümnendil lõplikult väljaarendatud ideedele.
Kuraatorid: Eha Komissarov ja Triin Tulgiste.