Jaan Mettiku loeng „Taimede rännakud“ ja seemnepaberi töötuba
Samamoodi nagu rändasid idast läände mustrid ja motiivid, jõudsid Euroopasse ka kõiksugu põnevad taimed, mis algselt siin aladel ei levinud. Selliste importtaimede pikast ja käänulisest teekonnast tuleb rääkima Tallinna Botaanikaaia troopiliste ja subtroopiliste taimede osakonna juhataja Jaan Mettik.
Loengule järgneb kevadine seemnepaberi valmistamise töötuba, mis annab ka Sulle võimaluse olla tunnistajaks väiksele taimerännakule Mikkeli muuseumist oma koduaeda!
Delfti keraamikal on kujutatud hulganisti lille- ja taimemotiive, mis pakuvad palju silmailu, kuid ei pruugi lähemal vaatlusel meenutada ühtegi looduses kasvavat taime.
Delfti keraamika on inspireeritud Hiina portselanist ning algul üritasid Delfti keraamikamaalijad hoolikalt kopeerida laiemale tarbijaskonnale kättesaamatu peene Hiina portselani dekoori. Üsna pea aga hakkasid nad taimi kujutama sellistena, nagu nad arvasid, et need võiksid kaugel ja eksootilisel maal välja näha. Nii tekkisid tugevalt stiliseeritud taimemotiivid, mida me tänapäeval nimetame chinoiserie dekooriks.
Eesti Kunstimuuseumi aastakaardiga osalemine tasuta.