fbpx

Otsing

Jazzliidu XVII hooaja avakontsert: Maria Faust Sacrum Facere 04.09.2020 | 19.00

Niguliste muuseum
Kontsert
Publikuprogramm

Jazzliidu XVII hooaja avakontsert: Maria Faust Sacrum Facere

4. septembril 2020 avab Eesti Jazzliit XVII kontserthooaja Niguliste kirikus kontserdiga Maria Faust Sacrum Facere. Kontserdil tuleb ettekandele värske helilooming Maria Faust Sacrum Facere 2020. aasta juunikuus ilmuvalt uuelt kauamängivalt “ORGAN”, mis keskendub kirikuorelite kõlapildile ning lugudele. Maria Fausti uus helilooming jõuab publiku ette oreli ning kuueliikmelise puhkpilliansambli esituses ajaloolises Niguliste kirikus, kus album “ORGAN” on salvestatud.

“ORGAN” on inspireeritud helilooja isiklikust keha mälust. Loodud muusika pühitseb inimese keha (ja elu), kui müstilist katedraali, kus leiame kõrgustesse pürgivad laed, pühad altarid, kujud, mälestusmärgid, pühakirjad ja orelid. Olenevalt seal aset leidvatest sündmustest on nii ruum kui ka keha vabad kogema raputust, nuttu, laulu, tantsu, leina. Oma värske heliloominguga tõmbab Faust kuulajad endaga uude maailma, seikluslikku individuaalsuse ja kollektiivsuse refleksiooni. Uus album ei viita mitte ainult helilooja enda ja koosseisu teekonnale ja kasvule, vaid kutsub kuulajat läbiviima oma enda mäluanalüüsi. See on muusika, mis samaaegselt nii inspireerib kui ka kustutab janu uute kogemuste järele ning peab lugu kirglikult elatud elust.

Koosseis:
Maria Faust (EE) – altsaksofon
Emanuele Maniscalco (IT) – organ
Ned Ferm (US) – tenor saksofon
Francesco Bigoni (IT) – klarnet
Tomasz Dąbrowski (POL) – trompet
Mads Hyhne (DK) – tromboon
Jonatan Ahlbom (SE) – tuuba

Maria Faust on üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika alternatiivsema poolega. Fausti helikeel on emotsionaalne ning kontrastideküllane, sünteesides omavahel bigbändi-, klassikalise muusika, popi ning vabaimprovisatsiooni. 2016. aastal pälvis Maria Faust maineka Danske Jazziauhinna Eestis ning Niels Matthiaseni Mälestusfondi kultuuriauhinna Taanis.

Maria Faust Sacrum Facere on saksofonisti ja helilooja Maria Fausti mõjus kammerjazzprojekt, mis on ebatraditsiooniline nii oma instrumentaalkoosluse kui ka muusikalise ülesehituse poolest. Esimese albumi „Sacrum Facere” eest võitis autor 2014. aastal Taani Muusikaauhinna nii aasta jazzhelilooja kui ka crossover-albumi kategoorias.

Korraldaja võib sündmusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste sündmuste turundamiseks.

Piletid saab soetada Ticketerist!

Jazz sütitab!