fbpx

Otsing

Jette Loona Hermanise performance „Endling“ 10.10.2023 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Etendus
Teemaüritus

Jette Loona Hermanise performance „Endling“

Jette Loona Hermanis on kutsutud suhestuma näitusega „Läbi su silmaterade musta kuru”, mille jaoks on ta loonud uue teose “Endling”, mis tegeleb surelikkuse ja üksildusega sürreaalses apokalüptilises keskkonnas.

 

Hermanise loomingu transtsendentsus ning (oma)mütoloogiatega tegelemine loob huvitava paralleeli näitusel olevate teostega, mis on loodud hoopis teistsuguses aegruumis. Graafilistes teostes esinev performatiivsus ja teemakäsitlused resoneeruvad põnevalt Hermanise loodavate maailmadega.

Loo keskmes on olevus nimega Endling, viimane surelik oma liigist: üksik elusolend, kes on oma liigi või alamliigi viimane ellujääja ja kelle surm tähendaks järelikult selle liigi või alamliigi väljasuremist. Ta väljendab üksindust ning januneb kaaslas(t)e järele, luues apokalüptiliselt sürreaalses keskkonnas olukordi, mis meelepettena rahuldavad tema igatsusi.
Kuna üritusel on publikupiirang, palume saabuda Kumu suure saali ette väikese ajavaruga.
Jette Loona Hermanis on eesti ja läti verd etenduskunstnik, esineja ning koreograaf. Ta on lõpetanud Amsterdamis SNDO (School for New Dance Development) koreograafia eriala. Tema loomingu alatine saatja on müstiline transtsendentsus ehk kogemuse piiride ületamine, igatsus väljendada afekti. Tugevalt digiajastust mõjutatuna on tema loomingulisel materjalil tungiv vajadus iseend keskmesse seada ning online-minapilti kinnistada, eksponeerides tundelisi narratiive enesest ja eksistentsialismist. Tema kasutatud storytelling’u formaat, mis põimib elektroonilise helimaastiku ja keha, kujutab hüperreaalseid olukordi, millele alistuda.
Näitus „Läbi su silmaterade musta kuru“ avab 1960. aastate teisel poolel esile tõusnud eesti naisgraafikute loomingu uues valguses. Näituse kunstnike ja nende teostega on kutsutud performatiivselt suhestuma nüüdisaegsed etenduskunstnikud Jette Loona Hermanis, Kaja Kann ja Keithy Kuuspu.
Formaat: soolo-performance, vähese ingliskeelse tekstiga
Kestus: 1h
Kontseptsioon, koreograafia, tekst, esitus: Jette Loona Hermanis
Stsenograafia elemendid, promovisuaal: Matiss Rucko
Kostüüm: Kirke Talu
Helimaastiku miks: Jette Loona Hermanis
Valgus: Sasha MirsonHääle modulatsioon: Jakob Tulve

Tänud: Michael Fowler, Andres Mirme, Enar Tarmo