fbpx

Otsing

Jõulujazz 2022: Lauri Kadalipp „State of Flow“ 07.12.2022 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
23 €

Täispilet 23€

Sooduspilet 15€

Jõulujazz: Lauri Kadalipp
Kontsert

Jõulujazz 2022: Lauri Kadalipp „State of Flow“

Asukoht: Kumu auditoorium

Lauri Kadalipp saksofonid, bassklarnet
Florian Weber klaver
Bodek Janke trummid ja perkussioonid

Kestus/Duration: 1 h 30 min

Lauri Kadalipp „State of Flow“ on rahvusvaheline trio, kus laval kohtuvad ansambli juht Lauri Kadalipp saksofonil ja bassklarnetil ning teda aastate jooksul enim mõjutanud muusikud Florian Weber (Saksamaa) klaveril ja Bodek Janke (Poola) tabladel ning löökpillidel. Muusikute koostöö sai alguse Kadalipu magistriõpingute ajal Saksamaal ning trio esitab Lauri Kadalipu uudisloomingut.

State of Flow kontseptsioon põhineb keskendumisel, hingamisel ja voolavusel. Muusikas on põimunud improvisatsioon ja värvikas harmoonia minimalismi, impressionismi, kammerliku ja põhjamaise jazziga.

Lauri Kadalipp ütleb ise, et selliste maailmatasemel artistidega nagu Florian Weber klaveril ja Bodek Janke lava jagada on tema jaoks ülimalt inspireeriv. Muusikat komponeerides soovib ta lavapartneritele pakkuda harmoonilist raamistikku, mis võimaldab neil võimalikult palju ka ise intreperteerida. Ometi ei ole tegu täielikult vaba improvisatsiooniga – muu hulgas tuleb esitamisele nii mõnigi arranžeering Eesti rahvamuusikast, pakkudes kuulajale tuttavlike meloodiate ja rikkalike helimaastikega rahulikku rännakut.

Lauri Kadalipp on saksofonist ja helilooja, kes on mänginud arvukates ansamblites ja projektikoosseisudes nii jazzi-, popi- kui folgilavadel. Mitmekülgne huvi ja võimekus hoiab teda eri žanritega flirtimas tänaseni. Muusikat kirjutab Lauri eri suurustes koosseisudele, sealhulgas ka bigbandidele ja orkestritele. Praegu on Lauri lõpetamas magistriõpinguid saksofoni ja jazzkompositsiooni erialal Hamburgi Muusika- ja Teatriülikoolis Saksamaal ning ta annab aktiivselt rahvusvaheliste koosseisudega kontserte üle Eurooopa.

Bodek Janke on Eesti kirglikumale jazzihuvilisele kindlasti juba tuttav nimi – ülesastumisi Eestis on tal olnud teiste hulgas ka koos Kristjan Randaluga. Janke on tänapäeva rahvusvahelise jazz- ja maailmamuusikaskeene üks nõutumaid löökpillimängijaid. New Yorgi trummilegendi John Riley poolt paljude dialektide meistriks tituleeritud Bodeki iseloomulikku kõla on võimalik kuulda enam kui 200 albumil, millest oma nime alt on välja antud 10. Mainekas instrumentalist on võitnud kümneid auhindu ning olnud muu hulgas ka Baden-Württembergi fondi ja Betty Carter Jazz Aheadi stipendiaat Washingtonis.

Kriitikute poolt rohkelt kiidetud ja esile tõstetud Florian Weber on teinud märkimisväärse rahvusvahelise karjääri – tema ülesastumiste rohkus ja mastaapsus on seninägematu ka Saksamaal. Eestis esineb ta saabuval Jõulujazzil esmakordselt. Jazzpianistina tegutsemise kõrval on Florian Weber leidnud aega ka klassikaturneedeks filharmooniaorkestritega, kus ta on solistina mänginud Mozarti, Raveli ja Gershwini klaverikontserte. Laval ja stuudios on Weber ühiselt musitseerinud muu hulgas Tomasz Stańko, Michael Breckeri, Pat Metheny ja Albert Mangelsdorffiga. Alates 2016. aastast teeb ta tihedalt koostööd maineka plaadifirmaga ECM.

Lauri Kadalipp ei tee saladust, et sellise koosluse kokkumäng tema enda loomingu esitamiseks on rohkem kui meeliülendav. Just sellesama elevusega loodab Kadalipp nakatada Jõulujazzi publikut.