fbpx

Otsing

Jõulujazz 2022: Marvi Vallaste Kvintett 29.11.2022 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
24 €

Täispilet 24€

Sooduspilet 16€

Jõulujazz: Marvi Vallaste
Kontsert

Jõulujazz 2022: Marvi Vallaste Kvintett

Asukoht: Kumu auditoorium

Marvi Vallaste vokaal
Rain Rämmal klaver/klahvpillid
Marti Tärn kontrabass/basskitarr
Allan Järve trompet
Ramuel Tafenau trummid

Kestus/Duration: 1 h 15 min

Marvi Vallaste on Saaremaalt pärit laulja, kes on muusikasõpru rõõmustanud pea kaks aastakümmet oma sametiselt pehme, emotsionaalse ja sügava häälega. Ta on õppinud viiulit Kuressaare Muusikakoolis ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz laulu Kare Kauksi ja Mare Väljataga juhendamisel. Marvi teeb koostööd paljude Eesti tippmuusikutega ja on esinenud erinevate ansamblite koosseisudes nii solisti ja ka taustalauljana. Ka Jazzkaare publik on Marvit varem kuulda saanud – Jazzkaarel debüteeris ta Sügisjazzi klubikontserdil aastal 2005, esitades jazzigeeniuse Horace Silveri nõudlikku loomingut ning 2007. aastal esines Marvi ansambliga Ajavares, kellega anti välja ka LP „Armastuslaul rändlinnule“.

Vahepealsetel aastatel on Marvi Vallaste oma talenti edendanud popmuusikuna, lauldes väga erinevate heliloojate muusikat. 2012. aasta kevadel esindas Marvi Ott Leplandi taustalauljana edukalt Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Bakuus. Marvi on teinud koostööd Estonian Dream Big Bandi, Eesti Kaitseväe orkestri, Politsei- ja Piirivalve bigbandi ja orkestriga. Koostöös muusiku ja laulja Mikk Saarega on ilmunud mitmeid singleid, viimane neist „Salaja“ avaldati 2020. aastal ansambliga Colors of Today. Suurepärane koostöö ka Siim Aimla Funk Bandiga, kellega salvestati selle aasta esimeses pooles Siimu viimasele plaadile „Blind Date with Six Singers“ lugu „Võtan Aega“. Lisaks võib Marvit kuulda koos Rolf Roosalu ja Lauri Pihlapiga ansamblis Legend.

Ameerika legendpianist ja laulja Nat King Cole laulis unustamatuks paljud lood nagu „Mona Lisa“, „Smile“, „Unforgettable“ jpt. Tema tütar – laulja, näitleja, laululooja Natalie Cole austas isa pärandit, kuid eelistas esialgu r’n’b ning funk-muusikat, 1991. aastal salvestas ta laulu „Unforgettable“ duetina, kasutades isa varasemat salvestust. Lauljatari samanimeline album pälvis 7 Grammy auhinda, nii isa kui tütar on jätnud tugeva jälje jazziajalikku.

Jõulujazzi kontserdil paneb Marvi Vallaste end proovile just esitades r’n’b ja jazzilugusid Natalie ja Nat King Cole’i hingematvalt ilusast repertuaarist.