fbpx

Otsing

Jukka Eskola (Soome) x New Wind Jazz Orchestra „Gil Evans 110“ 18.08.2022 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
21 €

Täispilet 21€

Sooduspilet 16€

NWJO. Foto: Renee Altrov
Kontsert

Jukka Eskola (Soome) x New Wind Jazz Orchestra „Gil Evans 110“

Asukoht: Kumu auditoorium

Kestus: 1 h 15 min

Koosseis:
Trompet, flüügelhorn – Jukka Eskola
Saksofonid – Aleksander Paal, Allan Kaljaste, Markus Eerman, Tobias Tammearu, Martin Kuusk
Tromboonid – Ingvar Leerimaa, Artur Kiik, Andrus Karjel, Johannes Kiik
Trompetid – Vallo Mänd, Raimond Vendla, Jason Hunter, Samuel Jalakas
Metsasarved – Inno-Mart Kont, Joel Ots
Tuuba – Madis Vilgats
Kontrabass – Mihkel Mälgand
Trummid – Karl-Juhan Laanesaar
Dirigent – Bianca Rantala

New Wind Jazz Orchestra koos Soome hinnatud trompetisti Jukka Eskolaga toob Eesti publiku ette esmakordselt legendaarse duo Gil Evansi ja Miles Davise kava.

Gil Evans on vaieldamatult 20. sajandi üks kõige olulisemaid jazzheliloojaid ja arranžeerijaid, kelle tuntuimaks loominguliseks partneriks oli üks ikoonilisemaid trompetiste jazzmuusika ajaloos – Miles Davis. 1940. aastate lõpus duo sulest ilmunud „Birth of the Cool“ salvestused tähistasid uue jazzmuusika žanri cool jazz algust, mis erines klassikalisest bepopist oma pehmema kõla ja virtuoosse väljendusviisi poolest ning laenas mõjutusi ka klassikalisest kontsertmuusikast. Oma arranžeeringutes kasutas Evans lisaks klassikalisele bigbändi koosseisule ka metsasarvesid ja tuubat.

„Birth of the Cool“i sünniga algas ka Gil Evansi ja Miles Davise viljakas koostöö, mis kulmineerus 60ndate alguseks tänaseks jazziklassika hulka kuuluvate salvestustega „Miles Ahead“, „Porgy and Bess“, „Sketches of Spain“ ja „Quiet Nights“.

New Wind Jazz Orchestra (NWJO) ühendab endas noore ja ägeda temperamendi ning professionaalse meisterlikkuse. 2018. aastal tööd alustanud uue generatsiooni muusikutest koosnev kollektiivi eesmärk on viia Eesti jazzorkestrite kultuur rahvusvahelisele tasemele tehes koostööd Eesti ja välismaa parimate heliloojate ja orkestrijuhtidega. Saksofonimängija Lauri Kadalipu eestvedamisel kokku saanud bigbänd armastab end proovile panna uute väljakutsete ning professionaalsust nõudva repertuaariga.

“The unveiling of ambitious works for the New Wind Jazz Orchestra was another Jazzkaar highlight” Martin Longley (Downbeat)