fbpx

Otsing

Julia Maria Künnap. ELU JA SURMA KÜSIMUS 21.04.2017 – 28.05.2017

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitus

Julia Maria Künnap. ELU JA SURMA KÜSIMUS

Elu ja surma küsimus on paljude küsimuste või sõlmituste kogum. Julia Maria Künnapi loomingus on sõlmede väljenduseks lihvitud kivid. Mõni neist on väiksema, mõni suurema kaaluga. Mõni selgem ja viimistletum, mõni abstraktsem ja hajuvam. Nii nagu küsimused, millega kunstnik päevast päeva kokku puutub või mida leiab end küsimas. Need mõttejupid on vormistatud töödega ühtseks tervikuks, milles igale tööle vastab üks värsirida. Nii moodustub näituse tööde pealkirjadest tekst, mida võib käsitleda ka eraldi luuletusena.

Kokku on näitusel umbes 20 tööd. Põhilisteks materjalideks on naturaalsed ehtekivid – mäekristall, ametüst, suitsukvarts, obsidiaan, kaholong, aga ka vesipühvli sarv ning meteoriit. Näitus on üles ehitatud lineaarselt, moodustades voldikulaadse seina, mida vasakult paremale ‘lugeda’ saab.

Näitusega kaasneb trükis. Kataloogi kujundus järgib näituse ülesehitust – pikaks venitatud formaadis kõvade kaante vahelt voltub lahti 19 lk pikkune pabeririba. Tööde fotod on voldiku esiküljel, tagaküljel on joonistused ning kavandid. Eraldi on välja toodud kõikidest pealkirjadest moodustuv tekst.

Näitus kuulub Tallinna Tarbekunstitriennaali satelliitnäituste programmi.

Julia Maria Künnap on vabakutseline ehtekunstnik, kes peamiselt lihvib ja graveerib naturaalseid kive. Tema loomingut on tunnustatud Roman Tavasti stipendiumi, Ruth Reisert-Hafneri stipendiumi, Red Dot disainiauhinna ja Ede Kurreli nimelise preemiaga.

Julia Maria Künnapi töid on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ning Tallinna Kunstihoone kollektsioonis, samuti erakogudes Eestis, Soomes, Lätis, Itaalias, Saksamaal ja USAs.