fbpx

Otsing

Kaasaegne ukulele: Giovanni Albini 29.04.2023 | 16.00

Adamson-Ericu muuseum
Täispilet: Adamson-Ericu muuseum
9 €
  • Perepilet: Adamson-Ericu muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Adamson-Ericu muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Giovanni Albini on Itaalia juurtega ukuleelemängija, kes on kaitsenud doktorikraadi EMTAs.
Kontsert

Kaasaegne ukulele: Giovanni Albini

Esineb ukuleelevirtoos Giovanni Albini, kelle loomingus on põimitud ukulele ajalugu, pärimusmuusika, seaded ning enda loodud uudisteosed.

Muuseumipiletiga saad enne kontserti külastada ka Adamson-Ericu muuseumi näituseid

Kontserdil tuleb esitusele mitmete tunnustatud heliloojate looming:

R. Schumann, C. Gálvez, C. Saint-Saens, G. C. Taccani, L. Boccherini, G. Albini, T. Mizen, C. Monteverdi, E. Ka’ai, Nastari, M. Earl / R. A. King, E. Piaf, W. A. Mozart, L. Einaudi, P. Tšaikovski, C. Schumann, T. Tulev ja G. Gershwin.

Giovanni Albini (1982) on Alessandria Muusikaakadeemia (Itaalia) muusikateooria õppejõud ja uuringujuhi asetäitja, kus ta õpetab Euroopa esimest kõrgkoolitaseme ukulele kursust. Lisaks töötav Albini Šveitsi Lugano Muusikaakadeemias. Albini kaitses heliloomingu doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Lisaks heliloomingule ja akadeemilisele tegevusele seisab ta muusikuna uue ja väljakutsuva ukulele-repertuaari arendamise eest. Tema album „A Contemporary Ukulele“, mille avaldas hiljuti Jaapani plaadifirma Da Vinci Classics, sisaldab 14 uut ukulele pala. Ta on rahvusvahelise ukulele konverentsi kaasjuht, sündmus toimus esmakordselt 2021. aastal ning seda võõrustas Milano Ülikool. Ta on juhendanud töötubasid ja esinenud paljudel rahvusvahelistel festivalidel. 2023. aasta kevadel kutsuti Albini tutvustama oma ukulelet puudutavat uurimistööd Juilliard School’i New Yorgis and Curtis Institute of Musicusse Philadelphias.

Vaatat ka giovannialbini.it