Käekott kui stiilne ja igapäevane kaaslane 07.10.2022 – 12.03.2023

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale

Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas. Sarja tellijale soodustused.

Klassikaline pidulik ridikül Punased Huuled. Lulu Guinness. 1994. Itaalia
Gümnaasium
III kooliaste
Muuseumitund

Käekott kui stiilne ja igapäevane kaaslane

Muuseumitunni „Käekott kui stiilne ja igapäevane kaaslane “ eesmärk on saada ülevaade käekottide ajaloost ja mõista seda mõjutanud ühiskondlikke ja kultuurilisi tegureid.
Näitusel „Alati moes. Käekottide sada aastat

Tunnis tutvume põnevate käekottide ajalooga läbi 100 aasta ning mõtleme laiemalt selle olulise aksessuaari kujunemise eelloole. Tunnis külastatava näituse eksponaatide hulgas on klassikuteks saanud kotte (näitekst printsess Diana Lady Dior, USA kunagise esileedi Jaqcueline Kennedy Gucci kott, „Seks ja linna“ Carrie Fendi kott jne) ja tuntud moemajade (Chanel, Dior, Dolce & Gabana jt) loomingut, lisaks veel teisi huvitavaid ja tavapäratuid kotte (karbikujuline puidust kott, bambuskott jm). Räägime naise rolli muutumisest ajas ja käekottide arengut mõjutavatest teguritest, jälgime kottide sisu, väärtuse, välimuse ja materjalide muutust läbi ajaloo ning astume luksusmoe, popkultuuri, moeikoonide ja moemajade glamuursesse maailma. Muuseumitunni lõpetab temaatiline loovtöö gruppides.

Märksõnad: käekottide ajalugu, aksessuaarid, moesuundumused, naise roll, materjalid, käekoti sisu ja väärtus, popkultuur, moeikoonid (printsess Diana, Jacqueline Kennedy jt), luksusmood

Tunni läbimisel õpilane

• omab ülevaadet käekoti 100 aasta vanusest ajaloost ja varasematest arengutest
  • suudab arutleda seda mõjutanud laiematele ühiskondlike tegurite üle
  • on rakendanud grupitööoskust ja loovat mõtlemist

Tundi saab tellida eesti ja vene keeles.
Muuseumitunni kestus: 90 min (kohandatav 60 min)