fbpx

Otsing

Kaido Ole. Kena kangelane ja küllaga vaikelusid 27.01.2012 – 15.04.2012

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kaido Ole. Kena kangelane. Detail teosest. 2011. Autori loal
Näitus

Kaido Ole. Kena kangelane ja küllaga vaikelusid

Asukoht: 2. korrus, suur saal

Kaido Ole on loomingulisest energiast pakatav kunstnik, kelle jaoks Eesti kunstiruum on juba ammu ilmselgelt kitsaks jäänud,” ütles Kumu kunstimuuseumi direktor Anu Liivak. “Ometi on huvitav jälgida näitusesaalis Ole loomingulise küpsemise kulgu. Vaataja saab ise kogeda, kuidas kunstnik on jäänud truuks teatavatele hoiakutele, nagu emotsionaalne tasakaalustatus, tehniline perfektsionism ja esteetilisus, hoolimata sisulistest võngetest, erinevatest mastaapidest ning eksperimentidest.”

Eesti maalikunstnik Kaido Ole eksponeerib Kumu suures saalis oma paarikümmet uusimat tööd. Tinglikult võiks nimetada neid vaikeludeks, kuid need ei ole lihtsalt värvi- ja vormikompositsioonid, vaid meie tänase maailma tasakaalu üllatavalt teravalt kommenteerivad vaimukad repliigid. Igapäevaelu proosalised detailid tõusevad ootamatult teravasse fookusse, aga ei paku äratuntavaid olukordi, turvalisi lahendusi, miski kisub kuskil justkui kiiva.

“Nagu näituse pealkirigi vihjab, on tegu eluta maailma kombinatsioonidega. See võimaldab ka lobiseda koos sinna juurde käiva dramaatika ja/või vaimukustega, kuid aste või kaks abstraktsemal tasandil kui näiteks senine pildil-on-mees-ja-teeb-midagi võte,” ütles kunstnik Kaido Ole. “Samuti olen vaikeludes võimalikult vähe kasutanud reaalseid esemeid. Kombineerin eelkõige lihtsalt materjale, vorme, tehnikaid, pindu jne. Reaalsed esemed, kui nad mõnikord ka esinevad, on pigem tsitaadi rollis.”

Kaido Ole on sündinud 1963. aastal Tallinnas. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias disaini ja maali. Kaido Olel on olnud ohtralt isiku- ja grupinäitusi nii Eestis kui välismaal, nende hulgas ka Eesti esindamine Veneetsia biennaalil koos Marko Mäetammega 2003. aastal. 1998. aastal pälvis Ole Kristjan Raua nimelise aastapreemia ning kahel korral on ta pälvinud ka Kultuurkapitali aastapreemia.

Kuraator: Ragne Nukk