fbpx

Otsing

Kammermuusika kontsert 04.06.2021 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
monogrammiga kompositsioon Kadrioru lossi peasaalis
Monogrammiga kompositsioon Kadrioru lossi peasaalis
Kontsert

Kammermuusika kontsert

Klaveritrio on kammermuusikakoosseisudest kõige kaunim ja mitmekesisem. Sigrid Kuulmann, Tatiana Gashimova ja Kirill Lissijenko pakuvad läbilõike klassikalistest ja romantilisest helitöödest, mis on kirjutatud klaveritriole.

Kontserdil kuulate Wolfgang Amadeus Mozarti klaveritriot K502 ja Pjotr Tšaikovski op. 50 trio a moll.

Sigrid Kuulmanni paljude preemiate ja tunnustuste hulka kuuluvad ERSO ja ETV preemiad Eesti Kontserdi korraldatud interpreetide konkursil “Con Brio”(1999), laureaaditiitel Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil (2001) ning Neeme Järvi nimeline noore muusiku preemia Eduard Tubina teoste esitamise eest (2004). Tema õpetajateks on olnud tunnustatud pedagoogid Tiiu Peäske, Jüri Gerretz, Yfrah Neaman ja Rosa Fain. 2014. aastal kaitses Sigrid doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajaks Mari Tampere.

Tatiana Gashimova täiendab oma oskusi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Peeter Paemurru klassis, ta esineb ka solisti ja ansamblistina. Läti klaverikolmiku “Semper musica” raames võitis ta rahvusvahelisel konkursil “Alion Baltic” teise koha. Loomekarjääri jooksul on Tatiana andnud kontserte Lõuna-Koreas (Soul), Prantsusmaal (Cannes), Saksamaal aga ka paljudes Läti, Eesti ja Venemaa linnades.

Kirill Lissijenko on täiendanud ennast tipp-pianistide meistrikursustel nagu Tamas Ungar, Rolf Plagge, Cyprien Katsaris, Daniel Pollack. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 2010. aastal (prof. Lilian Semper, Irina Zahharenkova, Age Juurikas). 2016. aastal Kirill lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistriõpingud Hui-Ying Liu-Tawaststjerna klaveriklassis.