fbpx

Otsing

Kammermuusika õhtu 17.10.2022 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
11 €
15€/11€
Kontsert

Kammermuusika õhtu

Kammermuusika õhtu on pühendatud keelpillikvarteti žanrile.
Keelpillikvartett: Esinevad Maxim Filatov (viiul, Soome), Anna Salnit (viiul), Toomas Nestor (vioola, Eesti), Irina Vylegzhanina (tšello)

Kavas:

Ludwig van Beethoveni kvartett op.18 c-moll
Dmitri Šostakovitši kvartett N 8
Karl Jenkinsi Adiemuse variatsioonid

Kvartetid op.18 kirjutas noor Beethoven. Neljandas, c-moll kvartetis kajastuvad mitmesugused vaimsed kogemused, milles põrkasid kokku kasvava kurtuse, loomingulise entusiasmi, armastuse rõõmu ja õnne teel seisvate takistuste traagika.

Šostakovitši kaheksas kvartett naudib nii akadeemilise žanri teoste puhul haruldast populaarsust. Kvartett on pühendatud “fašismi ja sõjaohvrite mälestusele”, kuid seda peetakse ka helilooja autobiograafiliseks teoseks. Kvartetis tsiteerib Šostakovitš keskosades enam kui kahtkümmet enda teemat eri aastate teostest ning DSCH monogrammi motiiv läbib kogu teost.

4 variatsiooni Walesi kaasaegse helilooja Carl Jenkinsi albumi “Adiemus – Songs of Sanctuary” nimiloost. 20. sajandi lõpus uskumatult populaarne Adiemuse projekt on samastatud uue ajastu žanriga. Jenkins lõi universaalse muusika, mis on oma maalähedaste juurte tõttu kõrvale meeldiv ja surematu. Helilooja on kindel, et tema abiga muutuvad inimesed ühtsemaks ja sõbralikumaks.

Kontserdi kestus 1 tund.
Lisainfo telefoni teel : +371 2832 8193, +371 2719 4220