fbpx

Otsing

Katrin Kivimaa. Tuntud, unustatud ja taasavastatud talendid 28.08.2021 | 15.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Maalil on kaks poissi, üks riietatud valgesse, etine musta
Michaelina Wautier (1604–1689). Igaüks vastavalt oma maitsele (detail). U 1650. Õli, lõuend. The Phoebus Foundation
Loeng või vestlus

Katrin Kivimaa. Tuntud, unustatud ja taasavastatud talendid

Kunstiloolased on viimaste kümnendite jooksul toonud ajaloo unustusest välja arvukalt omas ajas silmapaistvaid naiskunstnikke, kellest hilisemasse kunstiajaloo kaanonisse kirjutati vaid üksikud. Madalamaade kuldajastu kunsti näitusel ja Kadrioru kunstimuuseumi püsikollektsioonis on väljas mitme Madalamaade vanema perioodi tuntud naiskunstniku tööd. Neist viimase aja suurim avastus on barokk-kunstnik Michaelina Wautier, kelle taasavastamise lugu ja erakordne looming tekitasid kunstimaailmas lausa Michaelina-vaimustuse. Loengus „Tuntud, unustatud ja taasavastatud talendid. Naiskunstnike jäljed ajaloos“ vaadeldakse kunstniku elulugu, loomingut ja taasavastamist võrdluses teiste tema ajastu ja kultuuriruumi naisloojatega.

Dr Katrin Kivimaa on kunstiteadlane, Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse ja Visuaalkultuuri Instituudi vanemteadur. Tema peamised uurimishuvid on naiskunstnike ajalugu, moodne ja kaasaegne kunst.

Näitusega „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ kaasnev Kadrioru kunstimuuseumi laupäevaakadeemia loenguprogramm seab eesmärgiks siduda näitusel eksponeeritud Belgia kollektsiooni 15-17. sajandi Madalmaade kunsti- ja kultuurilooliste esemete kogu siinse kultuuripärandi ning erialaste teadmistega.
Loengusarja kureerib Greta Koppel. Laupäevaakadeemia loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Osalemine muuseumipiletiga

Toetajad